Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

v13 - Octavia RS 2014


Recommended Posts

Прекрасна работа! :) Супер изглежда и евала за фланците отзад! Една от най-добре изглеждащите О3 ВРС у нас!

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@v13

Тони, 

Колата наистина става Бууум! 

Поздравления за всички ъпгрейди! 

Много изчистено и в същото време бих казал брутално действаш по колата. 

Окачване, генерация... Абе всичко

Джантите са застанали жестоко! 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооого пипнат проект, в който определено не се пестят средства. Още по-хубавото е, че са вложени все в правилни (смислени) компоненти!

 

Лично на мен черния лип на 5-тата врата, може би ми идва една идея "too much", но ако собственика го радва - това е важното!

 

Не разбрах или съм проспал - колата има ли ремап или се подготвя такъв за в бъдеще ?

 

Интересен избор на гуми - защо пирели ? :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви харесва :) ... то е ясно, че всеки има различно виждане за нещата, но ако не беше така - всички коли щяха да изглеждат еднакво ;)

 

@digitalundgrd колата е ремапната от @Pepino и е малко под 300 магарета ... до края на месеца ще я кача на дино за да видя колко точно :)  ... иначе, зад избора на гуми нямаше много мислене - исках да са висок клас и просто се спрях на тях ... така или иначе с моето каране няма да намеря разлика между сериозните фирми и модели :) ... аз съм "каруцар-пенсионер" и карам спокойно (дори бавно на моменти), което кара много хора да ми се чудят защо се заигравам толкова с колата .. но всеки луд с номера си ;)  

Колкото до липчето - от начало и аз се чудих дали не е малко прекалено, но реално, когато си в друга кола, зад моята, не си личи толкова  ... свикнах му, даже си ме кефи :) 

Това, което ме изненада приятно, бяха джантите ... ясно е, че съм ги избирал сам, но никой друг не ги е слагал на Шкода (Голфове колкото щеш :)) и нямах реална представа как ще изглеждат на колата, но определено много ми харесват как застанаха - цвета също.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонка. Каквото и да напиша ще бъде малко. Затова ще заключа всичко в едно просто, но много ясно - поклон!!!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден се запознахме "на живо" с Тони при Жорката на припек! Лафче се оформи, посмяхме се... Колата е страхотна! Джантата седи направо скандално! Арката на калника е изпълнена като за списание! Звука е много плътен и е песен за ухото! Единствено (както и на него му казах), може да напълни задните джанти за по-добра визия. Някак ми малеят дисковете в тях...

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа ... бях решил да спирам със щуротиите за тази година, но "кат стане тъй, все така става" :)
Дойде време да се погрижа за комфорта за най-важния човек за мен, а именно дъщеря ми :), и затова вчера закарах колата за фолио на прозорците ...

Преди 3 години ( без да ги познавам) отидох в Protint за същата процедура, но на старата ми Октавия. Тогава останах много приятно изненадан от качествената работа и затова сега отново отидох при тях.

Оказах се прав - момчетата са свършили страхотна работа (по моите стандарти) :)

 

36-2.thumb.jpg.983c00339a81238c55e797e267dd6fbe.jpg

 

И понеже сега имам и "панорама" им казах да затъмнят и нея - винаги карам колата с прибрана щора и забелязах, че вътре не е много приятно като напече слънцето (въпреки фабричното тониране на стъклата)

 

37.thumb.jpg.9c26d6e3f5f90d6433246559073013eb.jpg

 

38.thumb.jpg.77ba4bc4bf80317954542a070c5c42fc.jpg

 

Фолиото е Llumar 5% пропускливост за страничните (+задното) стъкла и 15% пропускливост за панорамата. Съответно има 7 годишна писмена гаранция.

Моите стъкла бяха фабрично тонирани, така че реално пропускливостта вероятно е по-малка от процента на фолиото, но според мен, се вижда добре (навън :)).

За видимостта при паркиране назад, нямам проблем, защото @JORDITO ми е "боднал" камера и ми е сменил крушките :) ... и се вижда идеално на Колумбуса.

 

39.thumb.jpg.20cbaa036b5afff825599b2332b8433d.jpg

 

40.thumb.jpg.04add4926ef84837f45e1e235fe2e36f.jpg

 

41.thumb.jpg.da356761c6a3818ba8feb7f89a5b9cc9.jpg

 

... и ето няколко външни ...

 

42.thumb.jpg.efafd03e88baaff66c086fa72dda2d7b.jpg

 

44.thumb.jpg.1d3c8fbf76a88dc612e9c77d4052c9ab.jpg

 

43.thumb.jpg.312d2f7aa72e2f842c6cf365a961d4e4.jpg

 

това е за сега :) 

 

 

 

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Голямо браво за вложените усилия и желание (за средствата не коментирам :D ), поне на половина от това трябва всеки човек да се грижи за возилото си и нещата по нашите пътища ще са далеч по-добре, но...това е друга тема.

Интересно ми е да попитам, след като двигателя Пепи го е настроил, софтуеърът на скоростната кутия пипан ли е? И също така е интересно да споделиш как се отразява тази мощност на управляемостта при газ в завой (до колкото съм запознат няма лсд)? Прочетох, че спомена, че караш пенсионерската, но не може от време на време да не отпускаш дясното краче :))))

Поздрави

Влади

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, piccinini написа:

Голямо браво за вложените усилия и желание (за средствата не коментирам :D ), поне на половина от това трябва всеки човек да се грижи за возилото си и нещата по нашите пътища ще са далеч по-добре, но...това е друга тема.

Интересно ми е да попитам, след като двигателя Пепи го е настроил, софтуеърът на скоростната кутия пипан ли е? И също така е интересно да споделиш как се отразява тази мощност на управляемостта при газ в завой (до колкото съм запознат няма лсд)? Прочетох, че спомена, че караш пенсионерската, но не може от време на време да не отпускаш дясното краче :))))

Поздрави

Влади

 

Здравей,
Пепи "пипа" софтуерно и скоростите, но какво точно е правил трябва да питаш него :)
Газ в завои не съм давал ... като се има в предвид какви са ни пътищата, нямам желание да тествам ... че може да не ми хареса крайния резултат ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Дойде момента, в който моята история с този прекрасен автомобил приключва ....
но за мое голямо щастие, "Сивата палавница" попадна на правилния човек :)
Ще го оставя сам да си каже ... коагто е готов психически ?
Само ще подскажа, че ще продължавате да я виждате, дори по-често от преди ;) 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Доста време мина. Не съм сигурен дали наистина съм/бях готов за цялото това предизивикателство, защото си поставил летвата много нависоко. Всъщност това е основната причина да не се "обаждам" в тази тема.

 

Накратко - клубната история на този невероятен автомобил продължава. И благодарение на огромния и приятелски жест от страна на Тони @v13, Сивата палавница aka EvilRed от близо 10 месеца се прибира всяка вечер в моя гараж и вече е посетила дузина клубни мероприятия.

 

Бих искал темата на Тони да си остане негова и във вида, в който той си я изградил. Дали от сантимент или по друга причина, няма значение. Продължението й, разбира се, следва, ще бъде доразвивана, но в отделна тема.

 

Тонка, БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ВСИЧКО!!!

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.