Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помагайте!


toma_todorov

Recommended Posts

Счупи ми се пружинката, която държи селектора на скоростната кутия да не се движи свободно, но не мога да развия болта, който държи тази метална пластинка. Пробвахме с какво ли не, е няма развиване. Някакво решение?

129412398_413576033172576_7763728846784066560_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Izolini написа:

Клещи? Че като гледам главата е изядена.

Не става, пробвах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е бил шестостен - набий по- голям торкс/еврейска звезда и с почукване. Може и с ударен винтоверт... вероятно е лепен болт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, setfan написа:

Ако е бил шестостен - набий по- голям торкс/еврейска звезда и с почукване. Може и с ударен винтоверт... вероятно е лепен болт.

Не става, пробвах!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казвам няма отвъртане, наистина няма! Ако някой има по-нестандартно решение? В София съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водопроводен ключ с хубави челюсти. Гледам, че главата на болта стърчи и може да се хване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, joro-120L написа:

Водопроводен ключ с хубави челюсти. Гледам, че главата на болта стърчи и може да се хване.

Сега и водопроводчик трябва да викам :D:D Тя тая пружинка ще ми излезе златна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, toma_todorov написа:

Сега и водопроводчик трябва да викам :D:D Тя тая пружинка ще ми излезе златна

 

Питаш за решение и аз ти казвам. Следователно, искаш да се справиш сам. Най-лесното ми беше да те пратя в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е с обратна резба този болт по някаква причина?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SKODA 105 RS написа:

Да не е с обратна резба този болт по някаква причина?!

Няма мърдане, нито наляво нито надясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, joro-120L написа:

 

Питаш за решение и аз ти казвам. Следователно, искаш да се справиш сам. Най-лесното ми беше да те пратя в сервиз.

Това решение с водопроводния ключ ме съмнява. Ние набивахме торксове с един голям чук и това няма мърдане, камо ли с водопроводен ключ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този ключ имаш дълго рамо и това помага най-вече за доброто стягане на облата глава и за развиване. Не е като с клещи. Или ще се къса или ще се развие.

Вътре леглото за торксовете е унищожено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, joro-120L написа:

С този ключ имаш дълго рамо и това помага най-вече за доброто стягане на облата глава и за развиване. Не е като с клещи. Или ще се къса или ще се развие.

Вътре леглото за торксовете е унищожено.

Прав си, така е! Ако преди да играе бормашината намеря такъв водопроводен ключ ще пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бормашината е последен вариант. Има и обратни бургии. Може при разпробиването на главата да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, joro-120L написа:

Да, бормашината е последен вариант. Има и обратни бургии. Може при разпробиването на главата да тръгне.

Пишман станах с тая пружинка, няма майтап

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завари някакво желязо за болта и готово, от топлината ще се отлепи. Другият вар. е да отрежеш главата и и като махнеш пластината ще имаш повече материал да захванеш стабилно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, fabia 1234 написа:

Завари някакво желязо за болта и готово, от топлината ще се отлепи. Другият вар. е да отрежеш главата и и като махнеш пластината ще имаш повече материал да захванеш стабилно. 

Заварянето с електрожен не е вариант, защото има пластмасови и силоконови елементи и ще се разтопят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами режи главата и вади планката, пък после ще имаш повече място за работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, fabia 1234 написа:

Ами режи главата и вади планката, пък после ще имаш повече място за работа.

Благодаря за идеята, ще пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих пробвал със предварително смазване по видията и с клещи чираци. Доста са удобни и хващат доста яко.

Ако не стане,  бих пробил видията от към главата и с обратна бургия да се пробвам да я отвия.

Трудна работа. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш с дремел или малък ъглошлайф ( с диск ф125/2мм ) да направиш шлиц на главата за по-голяма права ответрка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, nelasms написа:

Можеш с дремел или малък ъглошлайф ( с диск ф125/2мм ) да направиш шлиц на главата за по-голяма права ответрка.

Това ще правя, да, благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тази снимка от както е пусната и аз лично бих разпробил главата на болта , след което ще сваля целия лост за скоростите и тази планка и ше заваря гайка на стърчащата шийка .. предполагам болта е лепен в алуминия и за това не може да се развие , а нагряването от заваряване ще размекне всичко вътре.

Другия вариант щом ще правиш шлиц - да свалиш цялата конзола и като направиш шлиц , да опиташ с ударна отвертка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.