Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Продажба на кола с изтекла гражданска и преглед


Radiii

Recommended Posts

Здравейте.

Пуснал съм в продажба стария си автомобил. Гражданската  и прегледа са изтекли , като за гражданската все още не е изтекъл срока за подновяване.

Знам че след изтичане на срока за подновяване на ГО колата се води спряна от движение. В този случай мога ли да мина през нотариус само с голям и малък талон и съответно новия собственик да си оправя после или аз трябва да сключа гражданската да  ходя до КАТ да въведа колата в движени и тогава при нотариус.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плати първата вноска и спи спокойно , а като се появи купувач я мини и на преглед , инак нотариуса ще ти дърпа ушите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то хубаво да я платя , ама колата е с проблем на съединителя, да кажем това може и да не се забележи при прегледа ако аз съм в колата, обаче няма и катализатор :) там вече не знам какво става , до сега съм минавал ама нали от тази година направиха някакви промени. Та колата не е кой знае какво съответно ще се вземат символични пари от нея  и за това не ми се  "наливат" средства в нея , но все пак ако заради гражданската ще си създам доста ядове ще я платя , но ако не ме бърка  не виждам смисъл да я плащам. Иначе писмото за гражданската ми е от 20 съответно 14-дневния срок беше до днес . Изгорях ли вече или и утре ще мога да платя ГО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа вноска можеш да платиш по всяко време без значение колко време е минало , важно е автомобила да не се движи по улиците (за беля винаги могат да те хванат) . На прегледа за съединител никой (поне аз не съм имал случай някой да се е заяждал) , колкото до катализатора - има норми за празен ход и средни обороти и ако колата е в нормите , няма да се заяждат.

При нотариуса знам , че не може да се осъществи сделка без мине през портала на КАТ , а за там трябват платен данък , ГО и преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да трябва да минава КАТ. Колата до преди 20 дни я карах , после се прецака съединителя и я пуснах за продажба и съответно ми изтекоха гражданската и прегледа.
Що се отнася до първата вноска по ГО в писмото от "Гаранционен фонд" пише :

 " В изпълнение на задължението, посочено в чл.574, ал.10, от Кодекса за застраховането, Гаранционния фонд Ви уведомява , че в 14 дневе срок от изпращането на настоящото уведомление е необходимо да сключите договор за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите.
   Ако не сключите задължителната засхраховка "Гражданска отговорност" на автомоболистите, Гаранционният фонд на основание чл.574, ал.11,изречение второ от кодекса за застраховане, е длъжен да информира компетентните органи на Министерството на вътрешните работи за това обстоятество, за да предприеме мерки по прекратяване на регистрацията на МПС."

До колкото разбирам от това колата ще е с прекратена регистрация , което не мисля ,че след плащане на ГО след този срок , ще направи колата отново регистрирана без да има нужда да се ходи до КАТ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не КАТ , а електронния портал .. там се обявяват всички сделки и като светне нещо в червено , сделката не може да се изповяда.

Колкото до гаранционния фонд и т.н. служебно сваляне от регистрация - в момента , в който платиш ГО , пак си в играта .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.