Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за оригинален ксенон


ghost_rider

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Пиша тази тема с молба за съдействие в намирането на един отдавна липсващ ми елемент. Тъй като на живо не съм го виждал как изглежда, намерих схема, и според нея ми липсва щангата, която предава движението между ябълката на носача и машинката (потенциометъра), който дава сигнал за регулиране нивото на осветеност. Малко след като взех колата, преди почти 3 години, ми направи впечатление, че фаровете светят доста високо и заслепявах насрещните на къси. Тъй като няма ръчен реглаж вътре и след като разбрах за липсата на щангата направих ръчен реглаж от самите фарове, като им свалих нивото на осветеност и от тогава карам така, но все ме гложди мисълта да си възстановя системата както си му е реда. Преди време се разтърсих по разни магазини, но ме убиха с цени, нещо от сорта на 80-90лв за тази "пръчка". Още утре ще звънна тук-там по обяви на части (които не са много, така че ако някой има или знае къде има със сигурност да пише), и ако има на сносна цена бих взел, но остава другия въпрос. Има ли начин да разбера дали всичко работи нормално след като възстановя механично системата? Мисля че отзад всичко си е налично. Доколкото си спомням, при последното закачане на диагностика, нямаше записани грешки, но дали изобщо има опция за тест на ксенон системата дали е изправна? Колата е от гаража ми Октавия 1.

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за номер 3 от схемата.

8N0941285

Тяга корректора фар

1J0941285B

Тяга корректора фар D >> - 30.06.2001

1J0941285C

Тяга корректора фар D - 01.07.2001>>

А това са парт номерата които открих на схемата.

40652483_1.JPG.26b816415bd95b677ad8b01eba806361.JPG

 

Ще се радвам, ако некой с ксенон си направи труда да ми щракне 2-3 снимки като се наведе до гумата или при смяна на гумите (ако още не я е направил), да видя реално как изглежда и как се сглобява.
При мен е така:

IMG_20201115_135009_1.thumb.jpg.1cebf39d73f3d2e283a1ee519953a0ec.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.