Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 2 ръждата


Recommended Posts

Здравейте на всички, да представим новата придобивка, малко ръждясала, ама ще стане накрая 

received_1540777872788704.jpeg

received_2677257272523479.jpeg

received_690748931565724.jpeg

received_3422197977827735.jpeg

received_1021656988351620.jpeg

received_4852020654815533.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече сменена дясна страна, сега заминава за смяна в ляво. Едната снимка е как е бил прага преди, дори моя мъж не го е очаквал че е толкова изгнил. 

IMG_20201116_174639.jpg

IMG_20201116_174645.jpg

IMG_20201116_174712.jpg

IMG_20201116_174722.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, The Best Forman написа:

Мисли позитивно .. ще караш боядисана кола ;)

Честито !

Нали ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, mRt написа:

 

Колата е Шкода Октавия 2, 2005 год дизел 140 коня. 

received_1265540907145396.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ви е, със здраве да си я карате! Ще си я направите бонбон! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият собственик я е купил от Еуратек, после човека от които аз я взех. Колата е карана само в БГ, ръждясала е, като това не се вижда заради корите. Вече има джанти за зимата, но я свалям на 15 цола, всъщност моя мъж така реши. Докато оправи летите джанти за лятото ?. Надявам се до Коледа да мога да я карам вече, ще я снимам завършена. 

Днес имам следния проблем с нея.. Отидох да направя анекс за гражданската и изписва, че нямс данни за регистрация по дадения номер документ. Обясниха ми, че все едно нямам талон на колата, утре ще ходя до КАТ да се разправям. На някой да му се е случвало това? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@diana_kraice

Та... 

Честита придобивка. Да те вози безаварийно и приятно. 

За Гражданската, анекс се прави след като смениш талона на твое име и е силно препоръчително да го направиш в офис на застраховалната компания а не в брокер SDI примерно. 

Ако дава подобна грешка и тогава, вече Одиш в КАТ да си оправят данните за новия талон и собственик 

?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменила съм талоните още на другия ден след нотариуса, точно за анекс отидох и не става. Три коли съм купувала и не е имало проблем с Sdi дс направят анекс. Бях в КАТ, те ми казаха че всичко е наред и ме пратиха в Групама ?. В понеделник ще ходя до офис на Булинс, че там е застраховката, да видим те какво ще кажат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е в офис на застрахователя, трябва да се получат нещата. И аз имах несполучлив опит с I&G, че са ми на 50м, но после си отидох в офис на застрахователя и свършихме работата за минути...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кола нямам за каране, но поне гуми и джанти има. Едно по едно оборудвам ?

IMG_20201129_111943.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имаме леко развитие по колата, вече е боядисана. Има доста за довършване, полиране и лакиране на фарове. Боя на задна броня и спойлера, качване на новите предпазни кори от долу. 

Благодаря на Гената за тазовете... 

Предстои смяна на масло, филтри, ремъци, нов акумулатор.. и да видим къде още ще ни изненада. 

Сагата с КАТ за проблема с талона предстои утре ?, дано да успея да го премахна. 

received_719844802249658.jpeg

received_1374201366261393.jpeg

received_206068751049690.jpeg

received_1133801140385575.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, The Best Forman написа:

Аййй шукар бибитка .. сега трябва да я прекръсиш ;)

И аз благодаря , че ми освободи място :)

Наистина благодаря за всичката помощ от твоя страна ?

Няма да правя място все още, зелената е на ход... Ако успея да го убедя да я боядиса, това са големите преговори.. Тя ми е слабост голяма, всъщност не бих я заменила за нищо, само ако и сложи по голям двигател 105 до 115 коня са ми ок. 

Не съм за по мощна кола, Крум го знае и аз го знам, ама... ЩЕ и изпиля турбината ?. Няма да му казвате ей. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Много се радвам как върви прогреса, Дианче ,ще видим, дали новата ще те слуша повече от старата , но аз не се съмнявам, а за смяната на мотора на старата , трябва да се намерят донор и ентусиасти .. :) Важното е че и моята и твоята ръжда, са много яки , когато ги измием, все пак моята на километраж е младолика ... :P

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, влизам леко да се похваля. Най важното е, че проблема с талона е решен, след обикаляне на няколко гишета се оказа бъг в тяхната система. ? Нервите не ги коментирам. 

Колата няма ръжда вече, но има доста още детайли за правене. Не са боядисани само вратите и предният капак, много леко личи, надявам се на дневна светлина да не се забелязва. 

Радиото ме дразни, няма изход за флашка, нито за кабел, с какво и как ще го сменям ще видим по нататък. Вариант засега е трансмитер с изход за флашка.. 

Свети ербега, явно е някаква грешка и това ще се види като я закарам да я закачат. 

Следващите снимки се надявм да са на напълно готова кола. ?

 

received_1397637003910060.jpeg

received_445578349953073.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Вече е готова, поне по голямата част, има дребни неща за дооправяне, но едно по едно. Карам я с кеф, определено има разлика с предишната ?

IMG_20201228_143144.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станала! Карай си я с кеф, и дано да има скоро някакви събития, че да я видим на живо! :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.