Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 1.2 HTP


mihailt

Recommended Posts

Здравейте. Благодаря за приема. Търся кола за дъщеря ми. Доста познати ми препоръчват Шкода. Нямам лични впечатления от моделите след 2000г. Не намерих много точна , а и по- актуална информация. Загледах се по Фабия. Нещо от 2004 до 2010г. хечбек. Бензин, евентуално и газова. Колата, ще е предимно за градско каране. Моля, дайте идея с какъв двигател да е. За какво да внимавам, с какво ще се сблъскам в последствие. Благодаря предварително на отзовалите се.  Поздрави и бъдете здрави. Вчера намерих тази обява.https://www.cars.bg/view.php?id=5fa13c920ed2e735095f5132  

Обявата я споделям, като модел, за сравнения и идеи.

Нека Администраторите, да преценят темата, дали е за този раздел, да я преместят или изтрият. 

Между другото, 80/90г на миналия век притежавах, а и карах '1000 Mалки Бели' и после 120L. 

Поздрави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По конкретната обява:

Колата е сравнително ниско ниво на оборудване. ESP със сигурност няма, ABS-а е под въпрос. Халогени може би е имала някога, но ги е хванала липсата, ел. огледала също няма, още по-малко ел. седалки. Шофьорската седалка е скъсана - ломбалната опора. Сервизната книжка не знам защо я пишат, като не е актуална - нов внос на 16 години и тия километри никакъв шанс. Гумите не знам колко са нови, особено зимните Тигъри, но да кажем че те са някакъв плюс, както и оригиналните гумени стелки, а забелязвм и една много готина глезотийка - оригинален къп холър до радиото, което между другото също липсва...

За мен тази кола не си заслужава, още повече, няма и регистрация.

 

Ако аз днес избирам, вероятно бих търсил двигател 1,4 75к.с и повечко екстри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не бих избрал 1.2 HTP и газ по простата причина , че голяма част от газифицираните даваха проблем с леглата на клапаните , а ти вземаш карана кола. Отделно този мотор не е кой знае колко по-икономичен в градски условия.

1.4 16V (75 к.с.) е мотор на VW и по някога гори масло , инак е приемливо здрав мотор и носи на газификация.

1.4 8V (68 к.с.) е шкодов и е най-безпроблемен (според мен) , но ги вграждат до 2005 т.е. в по-стари коли , но ако няма блъскано и е поддържана колата , няма да има ръжда и гнило . 

Като цяло са здрави машини и трудно се чупят . 

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, ghost_rider написа:

По конкретната обява:

Колата е сравнително ниско ниво на оборудване. ESP със сигурност няма, ABS-а е под въпрос. Халогени може би е имала някога, но ги е хванала липсата, ел. огледала също няма, още по-малко ел. седалки. Шофьорската седалка е скъсана - ломбалната опора. Сервизната книжка не знам защо я пишат, като не е актуална - нов внос на 16 години и тия километри никакъв шанс. Гумите не знам колко са нови, особено зимните Тигъри, но да кажем че те са някакъв плюс, както и оригиналните гумени стелки, а забелязвм и една много готина глезотийка - оригинален къп холър до радиото, което между другото също липсва...

За мен тази кола не си заслужава, още повече, няма и регистрация.

 

Ако аз днес избирам, вероятно бих търсил двигател 1,4 75к.с и повечко екстри. 

ghost_rider Благодаря за компетентния отговор. Нямах и намерение да я преглеждам тази кола. Интересувах се от модела, за да знам какво да гедам. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, The Best Forman написа:

Аз лично не бих избрал 1.2 HTP и газ по простата причина , че голяма част от газифицираните даваха проблем с леглата на клапаните , а ти вземаш карана кола. Отделно този мотор не е кой знае колко по-икономичен в градски условия.

1.4 16V (75 к.с.) е мотор на VW и по някога гори масло , инак е приемливо здрав мотор и носи на газификация.

1.4 8V (68 к.с.) е шкодов и е най-безпроблемен (според мен) , но ги вграждат до 2005 т.е. в по-стари коли , но ако няма блъскано и е поддържана колата , няма да има ръжда и гнило . 

Като цяло са здрави машини и трудно се чупят . 

Успех в избора!

The Best Forman Много благодарности за съветите. Поздрави и приятни почивни дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. От бензиновите колегите са ти написали какво да гледаш като двигател. Иначе ако не си противник на дизела взимаш 1.9SDI и забравяш за бензин и газ. Средния разход ще ти е винаги под 6/100 и този двигател е вечен. 600000км не го плашат, което е важно предвид ЕГН-то на модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.