Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помогнете за Speed warning


dani_vr

Recommended Posts

Здравейте 

От скоро съм собсвеник на О2

Жената я е карала тези дни и нещо е ровила и сега при потегляне ми изписва  Speed 0km/h execeeded.

 Speed warning е  0km/h .

Моля някой да помогне как да настроя  Speed warning.

Свалих от нета някакъв мануал но не става по описания начин.

Колата е 2005 ,1,9 tdi ,105 .

Предварително благодаря

1.jpg

2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в менюто на "settings" и търсиш "snow tires". Влизаш там и махаш "чавката"  от "system on"...и...си ти! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на всички .

Постигнах някакъв напредък ,по време на движение натиснах ок и записа скороста с която карах.

Проблема е сега да разбера как да увелича Speed warning ,със  "snow tires". не става а и колата не е със мулти волан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, т'ва, че нямаш мултиволан не е грижа. Имаш си бутони на листчето, за да си се разхождаш из менютата. Палиш или само на контакт даваш, колата не трябва да е в движение, натискаш и задържаш бутона на лоста малко по продължително и влизаш в основните менюта на колата. От там - сетингс и т.н.  Предупреждението е за зимните гуми по принцип имот там се наглася скороста или изобщо се включва/изключва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тук в книжката: https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/bg/Octavia_1Z/11-2012/Manual/Octavia/A5_Octavia_OwnersManual.pdf

на страница 16 е указано как се влиза в менюто, след това на стр 16-17 е указана опцията за Winter tires (Зимни гуми), където мисля че можеш да промениш и настройките за зимни гуми.

 

Успех.

 

Редактирано от deaglee
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги става на въпрос за сигнализация за превишаване на скоростта .

Четох за зимните гуми но не това е проблема ,както и мулти волана .

Искам да променя  Speed warning-а .Според мен това е юзерска настройка и би трябвало да има начин да се зададе стойност каквато преценя.

Ама как ?1?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В менюто за зимните гуми задаваш скорост, за да ти напомня да не превишаваш дадена такава през зимата, със зимните гуми, които не са като летните ;) Поне аз, за друга настройка за скорост не се сещам. Утре ще погледна менютата, но 99% съм убеден, че напомнянето за превишаване на зададена скорост е само и единствено от менюто на зимните гуми. Пробвай от там да го изключиш и кажи дали става. Според мен - ще стане :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах ,не става там е зададено даже 200км.

Става на въпрос за задаване на скорост примерно за градски условия и пише че може да я променяш през 5 км.ръчно в този мануал дето го чета.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах сега и видях на още едно място, различно ограничение - моя грешка. В "Settings" като влезеш , първото меню е "MFD data" -в него, най-долу може да махнеш "чавката" от "Speed warn." и да видиш, дали ще стане "магията" :)

 

202492561_IMG_20201113_0951382.thumb.jpg.1cd17ae5e0e846ebb20d8e28c2dfa4bf.jpg

 

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности  zloQQ

Не мога да вляза  в MFD ,ако натисна ок ме връща към основното показание .

С другите бутони се мести нагоре надолу по менюто.

Иначе в другите менюта влизам само във  MFD не мога .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.