Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светлини на задната броня


DStamboliyski

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

От дни съм във Форума и от 10 дни горд собственик на Octavia Combi, MPI, 102к.с.  Буквално на втория ден след покупката ми светна чек -лампа за изгоряла крушка на таблото. Огледах колата и всичко светещо по нея. Това, което не успях по никакъв начин да накарам да светне са две светлини, буквално по ръбовете на задната броня. Не можах да си обясня функцията им - габарит, стоп светлини /трети стоп/ или  фарове за мъгла ? Моля, помогнете със съвети и евентуално как и къде да ги подменя. 

 

Благодаря ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са само светлоотразители, там няма крушки. Обикновено не се обръща внимание на осветлението на задния номер, дали изгорялата крушка не е там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maxi DOT дисплей има ли?Ако да трябва да изписва коя крушка е изгоряла.

Аз съм с 2008 преди фейслифта Октавия комби и често ми правеше проблем един от контактите на плочката на задните светлини. Почиствах, но беше временnо решение .

Сега купих нова плочка и засега проблеми нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, DStamboliyski написа:

Не уточних, че колата се води Octavia 2, първа регистрация 2009г.

 

Предположих, че е фейслифт, точно за това казах, че тези в бронята са обикновени светлоотразители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Speedster написа:

Maxi DOT дисплей има ли?Ако да трябва да изписва коя крушка е изгоряла.

Аз съм с 2008 преди фейслифта Октавия комби и често ми правеше проблем един от контактите на плочката на задните светлини. Почиствах, но беше временnо решение .

Сега купих нова плочка и засега проблеми нямам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма доколкото ми е известно. Освен часовник, температура и километри друго не съм видял на дисплея между стрелковите уреди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега загкедах, че т.н Трети стоп не свети целия-  без 3 диода. Възможно ли е той да ... @ мамата на системата и да пали индикатора на таблото? Не е ли само с " декоративни" функции като е диоден?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постоянно ли свети индикацията на таблото или изчезва ? За третия стоп индикация няма. Огледай и предпазителите за светлините вътре в купето и в моторния отсег да не би да има някой изваден или леко нагорял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, DStamboliyski написа:

Сега загкедах, че т.н Трети стоп не свети целия-  без 3 диода. Възможно ли е той да ... @ мамата на системата и да пали индикатора на таблото? Не е ли само с " декоративни" функции като е диоден?

Третия стоп се сменя целия.Аз лично моя го смених целия. Има разни трикове да се ремонтира но лично аз си купих нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема ти е в ламподържача и хлабавите му контакти с времето.Номера му е  1Z9945258

362813.jpg

Редактирано от Speedster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Penata написа:

Постоянно ли свети индикацията на таблото или изчезва ? За третия стоп индикация няма. Огледай и предпазителите за светлините вътре в купето и в моторния отсег да не би да има някой изваден или леко нагорял.

Да, има момент в който примерно 5 км нищо не свети, но запали ли индикатора докато не изгася колата си свети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На таблото трябва да излиза коя е проблемната връзка. Фейслифт гледам е на снимката, така че, в менюто някъде имаше инфо за колата и там изписва, какво що има, когато светне "проблема". Вероятно е държач, но може и да е от светлините за задна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля дайте ми идея от къде да закупя съответния ламчодържател. Съдейки от показания номер и снимка е за десния стоп или?

Редактирано от DStamboliyski
Номер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.11.2020 г. at 20:21, DStamboliyski написа:

Здравейте, моля дайте ми идея от къде да закупя съответния ламчодържател. Съдейки от показания номер и снимка е за десния стоп или?

Моя го взех от https://www.avto.bim.bg/Lampodurjatel-zadni-svetlini-MAGNETI-MARELLI-za-SKODA-OCTAVIA-ot-2004-do-2009_p362813m562.html#tab3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Еуратек - в крайна сметка, ако си сигурен че проблема е в дадения ламподържач, вземи си пак оригинален - издържал е 11 години... :)

 

Нов оригинален ти е 37лв и някакви стотинки от ЕТ https://service.skoda-auto.bg/information-for-assortment

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм съгласен с колегите за Еуратек но като видя че няма наличност и като знам че трябва да ида до Надежда да направя поръчка и после пак до Надежда да си взема поръчката след 10дни някак си не върви точно за такава част. Ако е нещо по-важно определено бих избрал ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата на таблото светва от третия стоп. Поне на фейслифта. Не знам защо колегата по-горе се изказва така категорично, че не може да е от третия стоп. Мой колега имаше същия проблем на фейслифтова Октавия 2. Купи нов трети стоп от Superskoda (беше по-евтин от Еуратек) и лампата загасна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, niki написа:

Лампата на таблото светва от третия стоп. Поне на фейслифта. Не знам защо колегата по-горе се изказва така категорично, че не може да е от третия стоп. Мой колега имаше същия проблем на фейслифтова Октавия 2. Купи нов трети стоп от Superskoda (беше по-евтин от Еуратек) и лампата загасна.

На мен от третия стоп ми бяха изгорели четири диода и нито светваше лампата на таблото нито Maxi DOT казваше нещо. Иначе си прав в Superskoda дойде за 25 евро докато тука беше доста голяма сума.Говоря за Октавия преди фейслифта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейса явно е с по-модерна електроника. А и в случая, за който казвам не светеше въобще. Може да светва при изцяло изгорял трети стоп.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, niki написа:

Може да светва при изцяло изгорял трети стоп.

По-скоро е това. И моите половината ги няма, но нямам индикация за проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен на служебния голф 5 не светеше трерия стоп и нямах индикация на таблото. Проблем имах и индикацията за изоряла крушка както светваше така и изгасваше, но беше фасунгата за заден ляв мигач ("ламподържач" както някой колега го нарече). Какво ли не мъчих да правя и само временно работеше. Решението смяна с нов и засега проблем няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.