Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ЕSP тъпо въпросче


axlrose76

Recommended Posts

Здравейте ! Имам един въпрос свързан със системата ЕSP. Доскоро си мислех че ЕSP е включен като свети лампата но един приятел твърди че като е изключена тогава е включен ESP и само присветва лампата като се задейства. Кое е вярно, защото като разпитах имаше и от двете твърдения. Надявам се че най сетне ще разбера. Според мен със светеща лампа е включен защото така и изписва за кратко на таблото.  Благодаря предварително на отзовалите се! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

100% щом виждаш да свети лампата е изключена системата - не работи. Идеята да свети е да индикира, че не работи тази система. Иначе, ESP е система от активната сигурност на автомобила и не свети нищо, което да ти подсказва, че имаш тази система, докато тя работи. То е като ABS-a и Airbag-а - не свети ли, значи работи. Ако светне, значи не работи вече. 

 

Самото ESP, самата лампа ESP не съм сигурен, че премигва или показва нещо на таблото, когато сработва /при поднасяне, буксуване, отнемане на газта и т.н./, по-скоро се показва друг символ, който е за буксуване (една кола с криволичеща траектория/път/). 

 

Общо взето щом свети - не работи, щом не свети - работи. Това е практиката, иначе щеше да е много досадно да гледаме хиляди светещи лампички по таблото. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ESPто мигането означава, че не сработват обикновените и настройки и се адаптира. Примерно колата е поднесла. Наскоро ми се случи със СУВ 2 тона при спускане от тунела към Ихтиман да попадна на река през магистралата и цялата кола се отмести в съседната лента при 120 изживяването е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя опит с лампите на ESP при Шкода, Сузуки и Кавазаки:
1) Не свети - всичко е наред, системата е активна и в момента не се намесва

2) Мига бързо - всичко е наред, системата в момента се намесва и стабилизира колата

3) Мига бавно - нещо не е наред, системата временно не работи (примерно прегрели спирачки)

4) Свети постоянно - системата не работи.

Най-вероятно същото е и при другите марки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.