Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор


Serg

Recommended Posts

Да питам само ? Какъв трябва да  е акумулатора на  октавия 2 FL 1,6 TDI -105 кс ,Че моят е 60 А и ми се струва че ще имам проблем при студено време .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Скаут 2.0 ТДИ с 65 ач и 620 А стартов ток и нямам проблем в студеното време. Ако акумулатора е читав размера, който е фабричен е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се гледа мястото и на него се слага най-мощния, който се побира. Производителя дава МИНИМАЛНИЯ капацитет на акумулатора.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо, производителя слага оптималния, хем да си върже гащите хем да се зарежда добре и да не сулфатизира. Слагайки най-големия, който събира, освен, че плащаш повече нищо не постигаш, защото ако не караш 90% извънградско сулфатизира по-бързо и се скапва за по-кратко време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Serg - Подкрепям написаното от Колегата @Zinoto . Аз съм с по-голям акумулатор от нормалния, но понеже Автомобила се ползва само за градско придвижване, алтернатора не Работи толкова дълго, че да го зарежда напълно и аз го дозареждам принудително със зарядно на фирмата "Ctek". Вземи си акумулатор с такива стойности, каквито препоръчва "Skoda" за ТВОЯ Автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, tuningmania написа:

Вземи си акумулатор с такива стойности, каквито препоръчва "Skoda" за ТВОЯ Автомобил.

По-скоро си избери марка, след което самия производител дава модел по каталог за определения вид МПС. Когато преди 3 години сменях моя рових дълго и напоително в сайта на AutoZone BG и накрая се оказа, че почти съм уцелил. Но за мен "почти" не се брои. След като избрах марката, по каталог излезе това. И аз съм Октавия 2 FL 1,6 TDI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги, да не пускам нова тема ще питам тук.

230/172/200 ще влезе ли като размери в леглото на Октавия 2 преди фейса, 1.9 BKC?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма как да се каже вероятно има модели,който са правени за страни със студен климат и там влиза тези ,който съм виждал не влиза повече от 74-77 ah според мен не и нужно повече

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, SunShine написа:

Колеги, да не пускам нова тема ще питам тук.

230/172/200 ще влезе ли като размери в леглото на Октавия 2 преди фейса, 1.9 BKC?

278x175x190  влиза  ( за О2 преди фейса)  , Бош S5 77  а/ч. Даже стои там 2 г. и не бяга... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.