Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

обем на резервоар


mitakkk

Recommended Posts

Здравейте, става въпрос за 1,9 ТДИ. Съгласно ръководството резервоара е 45 л.

 Днес обаче при показание на нивомера малко повече от половината ми сипаха 35 л за да го напълнят догоре. Винаги пълня догоре. От последнато ми пълнене съм изминал 540 км извънградско. Борд компютъра показва разход 4,5, а с тия 35 л разхода излиза над 6. Просто много се обърках. Поне 10 л отгоре на това което очаквах. Много ми се вижда за измама на бензиностанция.

Междудругото нали тоя модел нямат DPF? (2006 e годината на производство)

Редактирано от mitakkk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми напълнили са ти и резервата, 45+ около 13-15лтр. е целия до преливане.

Редактирано от fabia 1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да са обезвъдушили резервоара. Резервоара има отделение за горивото когато се разшири при промяна в температурата и да са го напълнили и него. Ето тема по въпроса.

Също, мисля че резервоара поради формата му не се напълва равномерно, та горната половина събира повече от колкото долната. Но за това не съм 100% сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци , резервоара си е толкова , колкото пишат .. друг е въпроса колко лъжат българските бензинджий .. в Унгария съм зареждал 43 л. при изминати 960 км. и оставащи 50 , а в България преди свалянето на цените зареждах средно 45 при оставащи 100 , а сега на 48 се радвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко си зареждал в Унгария няма значение, резервоара си е 45 лтр.който не може да запълним на колонка щот горивото се пени и изкл. пистолета по рано. Освен това от бутона имаме възможност да изпуснем въздуха който остава като възд. възгл. и там влизат още 13-15 лтр. Или на колонка можем да налеем 42-43 + рез. 13лтр. А от туби внимателно без пяна и с наклонен автомобил 45+15 и нагоре до преливане. Често зареждам в Германия и рекорда ми на колонка е 57лтр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, felicialx написа:

Точно така. Пътувам много в чужбина и когато бях с фабията я тъпчех яко. Рекорда ми е 56 литра. Никой не ви лъже. 

Утре ще се постарая да намеря касовите бележки .. всеки път пълня до капачката , а последния път , когато ми се разпени гориво в България , смених бензиностанцията .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.