Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Висок разход?


Rodeto

Recommended Posts

Здравейте,

Нормално ли е дизел Шкода Октавия 2.0 ТДИ 140кс да гори средно 10-11л/100 градско без да я натискам? Извънградско с около 120км/ч гори средно 6л/100

Редактирано от Rodeto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, за този двигател е много, но ако градско се кара само на много къси разстояния и не успява да загрее е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, nelasms написа:

Здравей колега, за този двигател е много, но ако градско се кара само на много къси разстояния и не успява да загрее е възможно.

И на по-дълги разстояния пак е така. Днес 20-30 км средно 11л ми показва. И по принцип под 10 не пада градско като я карам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има неква грижа според мен. Не е още студено времето, за да гори повече от нормалното. При мен, в града е около 8/100 уж със 170 коня и умерено натискане. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понятието "градско" е много относително.  Разход 5-6 л на 100км е нормален за дълги разстояния в зависимост от релефа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Penata написа:

Понятието "градско" е много относително.  Разход 5-6 л на 100км е нормален за дълги разстояния в зависимост от релефа.

Под градско се има предвид каране из София. Спиране на светофари и каране на по ниски предавки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Rodeto написа:

Go petroleum, shell

И явно и от двете дава един и същи разход? Защото моята кола дава до 1 литър повишение, когато попадна на скапана нафта. Последния резервоар от ЕКО ми повиши разхода с 0,5/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Rodeto написа:

Под градско се има предвид каране из София. Спиране на светофари и каране на по ниски предавки

В Стара Загора град голям колкото 6 квартала на София разход на позната 8-9л/100км, колата е 2.0тди 2007г, но тя си я настъпва и не я жали изобщо. Но сравнение със София няма как да се направи. Тук задръстването е 30-40 мин.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градското в София, често е на място, дето по-скоро трябва да се смята разход на час. Аз съм стигал без проблеми до 12-13л., като седиш спрял по 20 мин. в задръстванията. Извънградският ти разход е Ок според мен. Пробвай да пътуваш по други булеварди/улици с по-малко автомобили, което знам, че вече е почти невъзможно. Аз карам 10-на км повече на ден, точно за да си спестя задръстванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско около 7 средно с Газпром G Drive или Еко Авио.Голяма част от градско ми е и по околовръстното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско София, на този двигател нормално е 8/100. Ако ти дава 10-11-12 нещо не е  наред... може да започнеш от софтуеърна диагностика на дюзите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За градско на къси разстояния 4-5 км. тръгни спри и ако добавим парно, и аз имам наблюдение за този разход. Извънградско ако не се надвишава 120 или не се натиска много, няма много изкачване пада и под 6 или не е много натоварена. Мисля че за мотор 140к.с. е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.