Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор за октавия 2 fl


t_stan

Recommended Posts

Здравейте,какъв акумулатор да купя октавия 2 FL TDI VRS 2012г. Оригиналният е 61ah навсякъде излиза да е над 74 ач .Въпросът ми е дали да вземе пак същият или по мощен или AGM 60 AH примерно ако сложа по добър вариант ще е?Не търся ефтино а наи добрият вариант за колата! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали няма да има проблем със зареждането със по-големият акумулатор?Динамото е 140А мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина излизат с 61. Няма грижа да сложиш 74. AGM-a не знам, дали не е излишна набутвация. И дали не трябва друг алтернатор за такъв тип акумулатори. Някой по запознат ми е да сподели ако знае

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сложа Varta 74 или 77 ач ,но ще се наложи да търся друг кожух или кутия за акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алтернатора ти има предостатъчно запас от мощност и за по-големия акумулатор. Избери колко Ah да бъде според това какъв размер искаш да сложиш в коша. Зарядното ми устройство има отделна програма за зареждане на AGM акумулатор. Незнам дали това има отношение и дали изисква по-различно зареждане от страна на алтернатор/електроника в автомобила. Акумулаторите основно са 3 вида - стандартен (като твоя), EFB и AGM. EFB и AGM са предвидени за автомобили със Старт-Стоп система и издържат на по-големи натоварвания / брой стартирания. EFB е по-нисък клас, съпоставено с AGM. EFB може да бъде заменен с AGM, но ако фабрично колата е с AGM, не е препоръчително той да се замени с EFB. Предвид експолатационните показатели на EFB и AGM акумулаторите, цената им е доста висока и не е оправдано, дори да може, да сложиш такъв тип акумулатор. Разликата в парите няма да е изгодно пропорционална на разликата в срока на експлоатация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,днес подмених старият акумулатора със VARTA SILVER DYNAMIC 12V 74AH.Сега ще му търся кутия или кожух,че така неми харесва как стои.Някой ако има за продаване да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.