Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моторче задна чистачка управление.


corropt

Recommended Posts

Здравейте, 
Изненадващо спря да ми работи задната чистачка. Проверих предпазителя си е ОК, чувам цъкане в ляво от волана от реле. Пръскалката си работи, но чистачката не мръдва. 
От 20 опита само 1-2 чистачката мръдна няколко см на горе и пак спря. Разглобих моторчето, разгледах, почистих, смазах, тествах с подаване на 12в от акумулатор пак моторчето мръдна малко и пак спря. 
Някой задълбавал ли е и знае ли по каква логика и как точно работи моторчето. Към него отиват 4 кабела, 12В + и - ясно. Другите 2 вероятно са от 2 контакта които се плъзкат по месингов диск за детекция на положението на рамото. Отделно има и платка при моторчето с неясна за мен функция. 

Колата е Оctavia 2 комби 2006, но предполагам е същото, като на много модели затова пиша тук в общата тема. 
Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, corropt написа:

... Разглобих моторчето, разгледах, почистих, смазах...

ето там е разковничето - оста клеясва и не моторчето не може да преодолее усилието. трябва да се почисти много добре и оста, и втулката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак го разглобих, оста и механичните части нямат никакъв проблем. Нямаше нищо клеясало както бях установил и предишният път. 
Установих че четките са пътници. Подложих по една хартиика под пружинката за временно решение, почистих колектора и чистачката заработи. 
Сега остава да си купя нови четки 4х4мм за да си ги подменя с нови и очаквам дълги години живот. 
Може да затворите темата 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.