Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростната кутия на FELICIA 1.9


malkiqt87

Recommended Posts

Колеги, някой може ли да ми даде линк към сайт, в който да открия информация за устройството на скоростната кутия на FELICIA 1.9 D, 1999 г. Появи се виене в V-тата предавка, а майсторът ми ме насочи към смяна на синхрониизатор и муфа. Та ако може поне да видя как изглеждат тези части, преди да почна да ги търся. Предварително благодаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да намериш доста информация в английския форум: briskoda.net/forums 

 

А за да видиш частите се разгледай тук:

https://skoda-chasti.shop/index.php?route=product/category&path=248&page=4

 

Не съм много запознат, защото съм с 1.3. 

Поздрави и успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо виж дали има масло !

След това огледай привода за лоста на скоростите да няма теч около него .

Провери и за течове и от семерингите на полуоските и ако няма течове и има масло , тогава предприемай разглобяване на кутията.

Маслото в кутията се проверява като се свали привода на километража и маслото трябва да покрива алуминиевото прагче , което се вижда под привода.

Успех!

П.П. По спомен предавките са еднакви на всички кутий , само диференциала е с предавателно число 3.63:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колеги. Проблема се появи поради падане на нивото на маслото. Късно го установих... 

Още веднъж благодаря. Безценни сте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.