Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почистване на климатик


mom4ence

Recommended Posts

Здравейте, 

От климатика ми излиза кофти миризма и искам да го почистя. 

Имали колега да е правил процедурата, моля за насоки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни шпрейове с пяна и едни с газ .. вземаш си от двата вида и първо през централните духалки пъшниш кутията с радиаторите с пяната (към шпрея има дълъг маркуч) и оставяш да действа . След като мине технологичното време , затваряш клапата за външния въздух , включваш вентилатора на макс , активираш шпрея с газа и затвяряш вратите и прозорците и така минимум 15 мин. (конкретното време го пише на опаковката) , след което проветряваш и се надяваш да си избил гъбите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз махам вентилатора и пръскам самия радиатор на климатика, след това слагам вентилатора и го пускам на макс. За последния месец го правих два пъти, мога да кажа че има осезаема разлика в студеното.

При мен се е натрупало доста прахоляк по самия радиатор, иска ми се да го издухам с въздух но за съжаление не разполагам и пробвах с прахосмукачка и четка- нямаше особен ефект. 

Т пълниш с този шпрей и мисля че ще се оправи. При мен нямаше лоша миризма, след почистването се усещаше аромата на шпрея.

Ако успея да си намеря шпрея ще кача снимка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, vladkant написа:

...

Имаш прахоляк вероятно , защото е карана без филтър .. ако искаш да почистиш питата , няма да ти се размине сваляне .

Аз ползвах само този газообразния на Лики Моли заради миризма , която се появяваше зимата (колкото и странно да е) и след втория шпрей спря , но моита е на 4 години .. за 10 и повече кой знае какво се е натрупало вътре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.