Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Специалист Ваг-ком?


sauber

Recommended Posts

Привет,

Издирвам специалист с Ваг-ком. Причината е, че след смяна на Комфорт модул, имам три неработещи функции:

1. Отваряне на багажника от дистанционното на ключа.

2. Отваряне на багажника от бутона на вратата.

3. Вдигане и сваляне на прозорците от дистанционното на ключа.

 

Човека, който ми смени комфорт модула нещо ме мота и това ме дразни. 

Търся човек, който да отида и да ми свърши работа без разтакаване и "остави я, ще я погледна като мога". Цената не ме интересува, искам да ми се свърши работа!

 

Желателно е човека да е в южните райони, но в крайна сметка- където има.

Пепино го пропускайте като вариант за препоръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мога да отговоря с 90% сигурност - да. Казвам с 90%, защото ми беше обяснено, че се гледала някаква определена буква и по този параграф съвпадат двата модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че на 90% новият ти модул е от Голф 4. И вероятно не ти трябва специалист с Ваг-Ком, а с програматор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 18.08.2020 г. at 17:39, sauber написа:

Привет,

Издирвам специалист... 

Пепино го пропускайте като вариант за препоръка.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 3 месеци по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Смених модула, този път явно уцелих правилният. Вече не дава никаква грешка на ВАГ ком-а. Но багажника все така не сработва...

Мъка! Започвам да търся проблема в механична посока.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не знам кой е Влади.

Колата днес е при Евгени. Той има тотално друго мнение за проблема, с което на база моят и неговият опит съм склонен да се съглася.

Но ще драсна по-късно. Да си знае някой, който е в моето положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, niki написа:

А при Влади ли си го сменял? 

 

Сега зацепих, че може би говориш за Влади ключаря (максимум кий сървиз). Не, той не е имал нищо общо с тая история. Първият модул, който беше сложен, беше от Голф 4. В някакъв момент с един диагностик решихме, че проблема е в липсата на подобна функция в Голф 4 по принцип. Намерих модул специално свален от Пасат 5.5. Резултата е същият - не работи. Но пък кодировката е точна и VCDSто не дава абсолютно никаква грешка. Това, което коментирахме вчера с Евгени е, че на практика е почти без значение какъв е номера на модула. Не че няма никакво, но в случая моят оригинален, при Голф 4, Пасат 5 и Пасат 5.5 и още не се знае колко ВАГ-а, номерата са тотално еднакви. Очевидно е обаче, че това съвсем не е водещото в случая. По съвет на Евгени, трябва да търся Комфорт модул от Супърб свален, по възможност от кола със същият двигател. И това е следващото, което ще направя :)

Всъщност следващото, което ще направя е да проверя за чисто механична повреда. Нещо, което не съм направил до сега, тъй като хич не ми се вярваше да съвпаднат двата проблема. Още повече, че @Jacky Adamov е с АБСОЛЮТНО същата история, кола, двигател, конфигурация и последващ проблем. Просто не ми се вярваше на два еднакви автомобила, да се случи едно и също и при двата да има съвпадение на повреда в CCM и едновременно с това механична на багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако там не се справят, пробвай Влади. За същия Влади става дума. Той е цар на тези истории. Табло с ФИС(Макси дот), мулти волан ми е слагал.

Редактирано от niki
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Драмата приключи. След консултация с Евгени (между другото така, докато ми обслужваха кутията), той ме посъветва да търся CCM от Супърб, даже по възможност от такъв със същият двигател. Намерих от 2.5 tdi. Сложих го и пак не тръгваше багажника. Но този път релетата се чуваха от натискането на всички бутони. Разкостих капака, докарах го до моторчето. Сигнал на кабела идва, но моторчето беше заминало. Подмених го и сега всичко работи безупречно. Тоест решението беше хем комфорта да е от Супърб, хем подмяна на моторчето.

Защото модулите на няколко коли са с абсолютно еднакви номера, а в действителност в някои случаи с повече или липсващи функции  - остава мистерия.

Сега имам два прекрасни комфорт модула за продаване ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.