Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешка в ABS 18057 - Powertrain Data Bus


turist

Recommended Posts

Здравейте

От време на време ми светва лампата с ABS и внимание и след рестартиране на запалването изчезва.

1 Fault Found:
01316 - ABS Control Module
        49-10 - No Communications - Intermittent

1 Fault Found:
18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller
        P1649 - 35-00 - -

Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и каква я свърших: почистих всички маси около акумулатора и абс модула, почистих с контакт чистител всички контакти на предпазителите свързани с АБС модула  и прегледах и почистих контактите на реле 109. Утре, ще я пораздвижа и ако не се оправи остава май АБС, който за да се демонтира електрическата част, трябва да се демонтира целия модул и да се демонтират хидравличните тръбички.

Направи ми впечетление, че при даване на контакт незигасна лампата за АБС(без да паля колата) , върнах и пак дадох на контакт и тогава угасна и след това нямаше проблем. В компа обаче беше записал пак тези две грешки.

Поздрави.

Редактирано от turist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо ще сваляш електрическата част? За ремонт?. Дали има смисъл? В моргите е затрупано с части за Октавия и Голф 4. В мегапартс са по 20лв в момента  АБС модулите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Не е проблем да си купя втора употреба, но и там не се знае, какво е положението със прословутата маса. При мен го прави много рядко поне за сега и ме навежда мисълта , че проблем е  студена спойка свързана със масата на колата. Грешките всеки път са за липса на захранване към ABS блока. Гледам по клипове, че вземата втора употреба, но гаранция никаква не дават, тъй като това е проблемна част.

Чакам да светне още един път и го свалям, но за сега работи, след описаните по-горе интервенции.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.