Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качествена смяна на челно стъкло Октавия 1-къде в София


Pepi Nikolov

Recommended Posts

Здравейте колеги. Предварително се извинявам ако вече има подобна информация-аз лично не можах да открия. Та ситуацията е такава че след като ми се спука предното стъкло на колата (Октавия 1 комби).Имам нужда от качествен сервиз за смяната му. Уточнявам че: държа новото стъкло да не е китайско (поради съмнения в качеството).Ако някой има опит нека да сподели.Другото ми притеснение е разните лайсни около стъклото. Мога ли да намеря нови отнякъде или запазени втора употреба. И накрая да споделя,че прочетох доста негативни коментари за автосервиз Кобра. Явно са занижили нивото при тях. Благодаря предварително и бъдете здрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сменях стъклото преди може би 3 години ето тук   Автостъкла "Сим Пет Сим" ООД
ул. „проф. Иван Георгов“ 3А, 1202 НПЗ Военна рампа, София
088 657 3300
https://maps.app.goo.gl/GzZAW9BK1DVzXeuW7

Единственият минус е че ми липсваха пластмасовите капачки под рамената на чистачките, тези които се нанизват на болтовете. По спомен мисля че платих около 300 лева- но може и да бъркам. 

Тогава ставаше с предвалително записан час и ден, сутринта я оставих- вечерта си я взех. Следобяда в който трябваше да си я взема, запръска дъжд, по късно вечерта си заваля стабилно- да чукна на дърво, за момента нямам оплаквания от лепенето на стъклото къкто и от стъклото.

Разликата е само в лентата горе, на оригиналното стъкло (или поне си мисля че е оригинално било), лентата беше по тъмна, на сегашното е леко по светла, но пак върши работа против слънцето.

Аз лично също НЕ предпочитам евтин вариянт, било Китайски или какъвто и да е.

Гаранцията мисля беше 3 месеца, но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в ЕТ колко струва ново стъкло. Много по-добре е от всякакъв заместител и цената не е безумно висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, vladkant написа:

Аз си сменях стъклото преди може би 3 години ето тук   Автостъкла "Сим Пет Сим" ООД
ул. „проф. Иван Георгов“ 3А, 1202 НПЗ Военна рампа, София
088 657 3300
https://maps.app.goo.gl/GzZAW9BK1DVzXeuW7

Единственият минус е че ми липсваха пластмасовите капачки под рамената на чистачките, тези които се нанизват на болтовете. По спомен мисля че платих около 300 лева- но може и да бъркам. 

Тогава ставаше с предвалително записан час и ден, сутринта я оставих- вечерта си я взех. Следобяда в който трябваше да си я взема, запръска дъжд, по късно вечерта си заваля стабилно- да чукна на дърво, за момента нямам оплаквания от лепенето на стъклото къкто и от стъклото.

Разликата е само в лентата горе, на оригиналното стъкло (или поне си мисля че е оригинално било), лентата беше по тъмна, на сегашното е леко по светла, но пак върши работа против слънцето.

Аз лично също НЕ предпочитам евтин вариянт, било Китайски или какъвто и да е.

Гаранцията мисля беше 3 месеца, но не съм сигурен.

Благодаря. Звънях там вече. Струват ми се свестни,ще потърся още малко и може и там да ида. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, ID A написа:

Виж в ЕТ колко струва ново стъкло. Много по-добре е от всякакъв заместител и цената не е безумно висока.

Благодаря ти. Утре ще ги потърся. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сменях предното стъкло на Октавия 1 преди около 6 години. Някой пезвент беше хвърлил бутилка по него и беше счупено в зоната на ГОто. Беше 2ри Януари и единственото място, което работеше беше Кобра срещу кино Арена Запад. Отидох, единственото налично стъкло беше китайско (или турско, не си спомням). Стъклото, ремонта и някакво уплътнение бяха около 160 лв. Стъклото НЕ пасваше както трябва и долната кора седеше надигната. Нямаше затъмнена лента отгоре и след около 6 месеца беше абсолютно цялото в точки от камъчета. Изглеждаше все едно е карано 25 години по магистрала и то само за 6 месеца. За това много добре си се насочил към оригинално стъкло и аз лично дори и да е 500 лв., бих ги дал. Просто защото всичко останало е мъка. Имам някакви спомени, че оригиналното струваше около 250 лв., но говоря наизуст. В Еура Тек не знам дали ще имат за Октавия 1 каквото и да било, но да, провери ги задължително. Не е никак лошо да си смениш и уплътнението, дори и старото да изглежда добре. Първо не е скъпо, второ можеш само да спечелиш от това. И без това старото вероятно е свършило курса.

Отностно монтаж, има дори фирми, които вече идват на адрес и май не беше по-скъпо или ако беше - не съществено.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sauber написа:

Аз сменях предното стъкло на Октавия 1 преди около 6 години. Някой пезвент беше хвърлил бутилка по него и беше счупено в зоната на ГОто. Беше 2ри Януари и единственото място, което работеше беше Кобра срещу кино Арена Запад. Отидох, единственото налично стъкло беше китайско (или турско, не си спомням). Стъклото, ремонта и някакво уплътнение бяха около 160 лв. Стъклото НЕ пасваше както трябва и долната кора седеше надигната. Нямаше затъмнена лента отгоре и след около 6 месеца беше абсолютно цялото в точки от камъчета. Изглеждаше все едно е карано 25 години по магистрала и то само за 6 месеца. За това много добре си се насочил към оригинално стъкло и аз лично дори и да е 500 лв., бих ги дал. Просто защото всичко останало е мъка. Имам някакви спомени, че оригиналното струваше около 250 лв., но говоря наизуст. В Еура Тек не знам дали ще имат за Октавия 1 каквото и да било, но да, провери ги задължително. Не е никак лошо да си смениш и уплътнението, дори и старото да изглежда добре. Първо не е скъпо, второ можеш само да спечелиш от това. И без това старото вероятно е свършило курса.

Отностно монтаж, има дори фирми, които вече идват на адрес и май не беше по-скъпо или ако беше - не съществено.

 

 

Благодаря ти за съвета. Проверих в ЕураТек, казаха ми че струва 400лева и идва след 10 дни. Със сигурност ще сменя и уплатнението. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси и на други места. ЕТ не са единствените, които могат да осигурят оригинално стъкло, а и подозирам, че на другите места цената ще е по-добра! И честно казано не знам дали има смисъл да е със щампа OEM. Виж просто читав производител. Много често при авто частите имаш вариант на OEM за 500 лв. и фирма "Пешо" за 310 лв. Като фирма "Пешо" е всъщност производителят на OEM-а.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 26.07.2020 г. at 10:59, vladkant написа:

Аз си сменях стъклото преди може би 3 години ето тук   Автостъкла "Сим Пет Сим" ООД
ул. „проф. Иван Георгов“ 3А, 1202 НПЗ Военна рампа, София
088 657 3300
https://maps.app.goo.gl/GzZAW9BK1DVzXeuW7

Единственият минус е че ми липсваха пластмасовите капачки под рамената на чистачките, тези които се нанизват на болтовете. По спомен мисля че платих около 300 лева- но може и да бъркам. 

Тогава ставаше с предвалително записан час и ден, сутринта я оставих- вечерта си я взех. Следобяда в който трябваше да си я взема, запръска дъжд, по късно вечерта си заваля стабилно- да чукна на дърво, за момента нямам оплаквания от лепенето на стъклото къкто и от стъклото.

Разликата е само в лентата горе, на оригиналното стъкло (или поне си мисля че е оригинално било), лентата беше по тъмна, на сегашното е леко по светла, но пак върши работа против слънцето.

Аз лично също НЕ предпочитам евтин вариянт, било Китайски или какъвто и да е.

Гаранцията мисля беше 3 месеца, но не съм сигурен.

+1

И аз съм ходил там да сменям челно стъкло на моята О1. Доволен съм.

Пилкингтън стъкло+монтаж и т.н. ми стъпи тогава на 210 лева. От каското ми дадоха 190 лева, така че доволно.

Личен съвет - не се занимавай с китайски и турски стъкла! Да, ще спестиш 40-50 лева, но не си заслужава. Истинските стъкла са Пилкингтън и Сейнт Гобейн (извинявам се ако не цитирам имената коректно на 100%).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди 1 година го смених в кобра Русе с азиатско, така ми го представиха. Малко над 130 лв. Все още нямам драскотини, но зелената лента ме дразни, защото не се различава цветовете на светофарите... 

Като отидох за смяната бях първи в гаража, прескочих до офиса им за 2 минути и като се върнах старото стъкло вече беше махнато и след 4 часа си я взех.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.