Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 2011 1.6 тди 75 к.с. аномалии


ikaraganev

Recommended Posts

Здравейте колеги 

от няма и месец се сдобихме с още 1 шкода в семейството( горе посочената) Като я купихме имаше грешка 00446 - function limitation due to under-voltage казаха ми че може би карана на къси разстояния и е не е зареден акумулатора. Ок изчистих я отидох до морето и на връщане започна да мига намотката изгасих двг запалих и изчезна прибрах се в софия закачих я на диагностика и имаше записана следната грешка p040200 нещо свързано с егр а ми казаха ок изчистих я и от там се почна драмата на другия ден отидох на работа хоп и пак намотката отивам на диагностика нова грешка  p256300 (до колкото разбрах мап сензор) + отново грешката от закупуване на колата изчистих я и от тогава ( сряда) всеки ден ми светва намотката колата върви все 1 без турбо гася колата паля изчезва намотката и турбото се завръща  Някой  да се е сблъсквал с подобна аномалия поне за мен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало не е зле да си вземеш един нов акумулатор и след това виж накъде отиват нещата. Надявам се нещата да се развият благополучно и да си я карате безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.07.2020 г. at 9:21, Mqnkoff написа:

Като за начало не е зле да си вземеш един нов акумулатор и след това виж накъде отиват нещата. Надявам се нещата да се развият благополучно и да си я карате безаварийно.

Сложих чисто нов смених и мап сензора и пак същата работа като този път мерихме и алтернатора и се оказа че не дозарежда 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери заряда на изхода от алтернатора (за минус ползваш мотора) и след това на акумулатора . При разлика от 0.5 В , търси проблем по връзки и кабели.

Ако е едно и също показанието - алтернатора е за ремонт.

Успех!

 

П.П. Направи го по-скоро за да не скапеш новия акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Оказа се алтернатор само още се чудя какво да го правя че подразбрах че има някакви реленца при четките и нямало читави на нашия пазар за да се рециклира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си около Овча купел , след светофара за болница Надежда и преди бензинпстанция Шел има читав алтернаторджия .. до сега каквото е правил по колите ми не е давало ядове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.