Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

СМЯНА БРАВА НА ВРАТА - ОКТАВИЯ


ves 1

Recommended Posts

Здрявейте колеги !

В неделя 19.07.20г. ми се развали бравата на шофьорската врата. Не може да се заключва и отключва с алармата а всички останали врати се заключват, и трябва да я заключвам и отключвам с ключа.Което ме навежда на мисълта че е изгоряла и трябва да я сменям.

Колата е  Октавия – 1  / 2003г;  1,6 бензин; 102 к.с.

Махнах кората и всичко по нея,откачих буксата от бравата но не знам как да я сваля.                                                                                                                                                                                   Освен че има два болта отстрани на вратата които я държат друго трябва ли да махна? Има ли нещо закачено от външната дръжка (с която се отваря вратата) за бравата и как да го откача.  Патрона ще пречи ли на свалянето и как да го махна ?

Моля който знае как се сваля бравата на шофьорската врата да помогне със съвет и снимки ако има.                                                                                                    

Ако някой знае каталожният  номер на бравата или продава брава за моя модел моля да се обади на  GSM  0885212175  - Васил.  Или да пише във форума.                 Благодаря Ви предварително за отделеното време и внимание.Чакам с нетърпение компетентните Ви отговори. 

Поздрави  Васил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има закачено едно въженце на дръжката отвън, закачено е по същият начин както на "отварачката" от вътре. За патрона не съм сигурен. 

И един въпрос (може би тъп), кабелите в маншона провери ли ги да не скъсани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледай няколко клипчета в YouTube и ще я свалиш и ремонтираш. Напиши octavia door lock removal и прегледай, може да видиш и за голф 4 клипчета. Ако я разглобиш и презапоиш платката вероятно ще се оправи заключването, ако проблема е в бравата. Продават се и нови брави за 40-50-60 лв.

Редактирано от deas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.