Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Skoda Superb 2.0 бензин


Йорданов93

Recommended Posts

 Здравейте група,предстои ми оглед на автомобил  Skoda Superb 2.0 бензин първа генерация. Автомобилът е производство 2001/2002 година. Вече е навъртял 210 000 км. Автомобилът е от частно лице. Та искам да ви попитам за вашите мнения за автомобилът. Не съм имал преди автомобил Шкода, така че разчитам на вас за някакъв коментар.Благодаря.

122792258.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двг,като цяло е здрав и евтин за подръжка става на газ без проблеми единственото е,че може да гори масло,което се смята нормално за ваг,иначе отделен въпрос колко е адекватен за купето на суперб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, skodafen написа:

двг,като цяло е здрав и евтин за подръжка става на газ без проблеми единственото е,че може да гори масло,което се смята нормално за ваг,иначе отделен въпрос колко е адекватен за купето на суперб

А като количество колко е възможно да гори масло според изминатите километри на автомобила? И заслужавали си покупката на този автомобил според вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е комфортна, удобна и здрава. Естествено най-важният фактор е до колко е запазен конкретният екземпляр.

Окачването е многоточково, стабилно, комфортно и сравнително здраво. По купето драми няма. По ел. екстрите и прочие - като всяка друга кола на 15-20 години. Мотора е надежден като цяло, а колко масло (и дали въобще) яде, никой не може да ти каже.

Аз съм с 2.8 бензин. Навъртял съм малко над 40 000 км. и мотора харчи 1л. на 1000 км. Ни повече, ни по-малко. Не се влошава или подобрява с различни масла, не си увеличава разхода (от както съм я взел е такъв). Няма значение дали я карам градско, извън, ръчкам, карам спокойно, разхода на масло си е тоя. И няма абсолютно никакви други симптоми (проверена обстойно за течове, катализатори, газ-анализатор, няма пушене и т.н.). Давам ти тая информация за да знаеш, че:

а/ Евентуален разход на масло не е притеснителен

б/ Няма как да разбереш за него до след първата смяна и още 2-3-4000 км. каране.

 

Дали си заслужава покупката на Супърб 1 - Да, доста хубава кола. А иначе ако дадеш конкретна обява, можем да се опитаме да помогнем и още :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също бих избрал 1.8Т или 1.9PD. Все си мисля, че този 2.0 хем няма да върви достатъчно приятно, хем ще гълта повечко гориво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.