Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Измамници в EMAG


rosen1919

Recommended Posts

Здравеите колеги поставям тази тема за да няма други измамени .При поръчка на 5л. моторно масло ЛИКИ МОЛИ ми доставиха 4л. без право на проверка на доставката .При запитване към EMAG ми отговориха че това е външен търговец AUTO SCAN фирма със седалище в Румъния така че пазете се ако поръчвате какво и да е от тях.Пожелавам на всички колеги много километри без аварии

Редактирано от rosen1919
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еМаг е не само онлайн магазин, а и платформа предоставяща на други търговци да предлагат своите продукти срещу малка комисионна. Аз винаги, ама винаги филтритрам продуктите по търговец, така че да ми показва, само тези предлагани от самите еМаг.

 

A дали ще си купиш масло от eMag или Кауфланд, според мен е едно и също :) 

 

Щом си си харесал Liqui Moly, влез в техния сайт и виж кои са официалните доставчици за България. При положение, че има толкова много масла със съмнителен произход..

 

 

Screenshot 2020-07-20 at 11.33.08.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, fr1nklyn написа:

еМаг е не само онлайн магазин, а и платформа предоставяща на други търговци да предлагат своите продукти срещу малка комисионна.....

 

Въпреки това, за да си предлагаш продуктите в еМаг трябва да подпишеш договор с тях. За мен лично това означава, че те трябва да се свържат с продавача и да оправят проблемите, защото така е редно. Аз бих направил веднага едно КЗП, ако от еМаг не обърнат никакво внимание :) Все пак това не е OLX или Bazar.bg, където всеки продава всичко и е малко по-трудно да се реагира, въпреки че се реагира и там :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, shaft написа:

 

Въпреки това, за да си предлагаш продуктите в еМаг трябва да подпишеш договор с тях. За мен лично това означава, че те трябва да се свържат с продавача и да оправят проблемите, защото така е редно. Аз бих направил веднага едно КЗП, ако от еМаг не обърнат никакво внимание :) Все пак това не е OLX или Bazar.bg, където всеки продава всичко и е малко по-трудно да се реагира, въпреки че се реагира и там :) 

 

Най-хубавото на еMag e, че КЗП не ги хваща - водят се в Румъния :) Еконт е Русенка фирма и имат договор с тях всеки ден да минават бусове, които да взимат пратките. Така доставката остава за един ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fr1nklyn написа:

 

Най-хубавото на еMag e, че КЗП не ги хваща - водят се в Румъния

 

Колега, ЕМАГ е търговско предприятие, опериращо на територията на Република България и като такова притежава регистрация в Търговския регистър и също така попада под юрисдикцията на българското законодателство.

 

Извадка от Общите условия:

 

Цитат

2. ДАННИ ЗА АДМИНИСТРАТОРА НА ПЛАТФОРМАТА www.emag.bg
2.1. „Емаг интернешънъл“ ООД е дружество със седалище и адрес на управление гр. София 1750, р-н „Младост I“, бул. „Цариградско шосе“ 40, сграда Европарк, ет. 6, с ЕИК 203187055 и данъчен номер BG 203187055.

...

...

22. 22. ПРИЛОЖИМО ПРАВО – ЮРИСДИКЦИЯ
Приложимо към настоящия договор е българското законодателство. Приемайки настоящите общи условия, Клиентът разбира и се съгласява, че еМАГ може да прехвърли всички свои права и задължения, възникнали на основание на Документа, на друго дружество или трето лице, което е част от фирмената група на еМАГ. Евентуалните спорове, възникнали между eMAG и Kлиенти, ще се разрешат по взаимно съгласиe или ако това е невъзможно, споровете ще бъдат решавани пред компетентните български съдилища. Договорите за покупко-проджаба, сключени между Клиент и Marketplace Продавач през Платформата се решават от компетентния български съд в съответствие с българското законодателство, освен ако страните не са уговорили друго.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, щом има регистрирана фирма у нас и има .bg домейн от където да пазаруваш, значи КЗП-то ще ги хване на 100%. Не е много лесно да си чужд гражданин и да си направиш .bg домейнче по стандартен начин :) Вариантите са два и не е току така - влизаш и регистрираш. Същото е и за фирмата, щом е регистрирана в България - КЗП-то ще ги сцепи, ако си вършат работата съвестно :) И понеже знам за човек, който натири еМаг в КЗП-то и му върнаха паричките доста бързо... пак беше "външен доставчик" - "абе" с две думи, който не е мрънкал не се е оправил. :) 

 

Иначе, ако беше така лесно, още утре си листвам продукти в емаг и почвам да пращам тухли в кутии от iPhone ;) Ама нали... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за информацията по принцип винаги си търся правата но в този случай не ми се занимава изводите съм си направил ще се вслушам и във вашите съвети така че всичко е наред .Благодаря ви 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, shaft написа:

"абе" с две думи, който не е мрънкал не се е оправил. :) 

Май това е ключовия момент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си търсим правата. Аз преди време имах предявена рекламация за един уред към тях (трябваше да го оправят по гаранция). Реагираха след няколко съобщения, последното от които беше уведомяване, че ги пускам към КЗП :D След този имейл даже звъннаха по телефона, за да ми кажат, че трябва да им пратя уреда за тяхна сметка по куриер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега за уред нямаше и аз да ги оставя но беше време за смяна на маслото и не ми се вкарваше в приключения, че ако бях ги чакал трябваше да взема от Практикер и става сложно дори да ми пратят 5л. аз сменявам масло един път в годината и не мисля че е добре да го държа една година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.07.2020 г. at 15:45, Vladi_a написа:

Трябва да си търсим правата. Аз преди време имах предявена рекламация за един уред към тях (трябваше да го оправят по гаранция). Реагираха след няколко съобщения, последното от които беше уведомяване, че ги пускам към КЗП :D След този имейл даже звъннаха по телефона, за да ми кажат, че трябва да им пратя уреда за тяхна сметка по куриер.

 

Имам един аналогичен опит с тях за едни ваучери от анулирана от страна на продавача поръчка. Трябваше да ги преиздадат и около два месеца след писане на съобщения в системата им и два телефонни разговора с центъра им за клиенти резултатът беше нулев. Един ден реших да пробвам с още едно съобщение, в което споменах, че много не ми се иска, но вероятно ако не разрешим случая скоро ще се наложи да се обърна към КЗП. Реакцията беше мигновенна и ваучерите бяха преиздадени още същия ден, като ми се обадиха преди това по телефона да ми кажат, че ще ги преиздадат до няколко часа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, разчитат на такива като колегата, пуснал темата, и всичко си върви :) Оправят само случаи от настоятелни като нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам скорошен опит с ЕМАГ, на 1-3.07 тази година, на 100% положителен.

 

Старата прахосмукачка сдаде багажа след 4 години вярна служба. Daewoo някакво, от Технополис-а в мол-а до нас купувано, за смешните 89 лв.

 

Гледам в нета всякакви машинки, нещо не ми хващат окото.

 

И изведнъж - пак Daweoo, на супер цена, с по-висока мощност от предишната ми машинка.

Ей тоз мушмурок

С две години допълнителна гаранция и преглед при доставка, плюс два лева такса за плащане при получаване - всичко за 160.00 лв.

 

С начина на доставката, избор на куриер, начин на плащане, оформянето на поръчката и приемането от мен на продукта всичко беше на 6.

 

Самия уред надмина очакванията ми - компактен и лек, дори и по-мощен от обявеното излезе, супер тиха работа, ярко червен захранващ кабел, доволен останах.

 

Първата ми прахосмукачка с контейнер и НЕРА филтър, без хартена торба.

 

Като предлагащи самите те прахосмукачката, ЕМАГ ми дадоха възможност да се откажа от продукта в 30 дневен срок, без да давам обяснение, връщат ми парите или ми издават ваучер за пазаруване при тях на стойността на покупката ми.

 

Нямах причини за недоволство, дори напротив, доволен съм, както и от търговеца, така и от продукта.

 

Разбира се, Законът на Мърфи действа винаги и с пълна сила, една седмица след като я купих, ЕМАГ пуснаха машинката на промоция за 109.99 лв. ?

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня, тъй като е възможно да е останало грешно впечатление от предното ми мнение. Използвам често emag и като цяло съм доволен от услугите им. Случвало ми се е да попадам на грешки при доставките или некоректно анулирани поръчки от страна на продавача, но винаги, когато съм имал проблем и съм се свързвал с центъра им за обслужване на клиенти, проблемът е бил отстранен (рано или късно.... :) ). Като цяло голяма част от продуктите им са от външни фирми, които просто използват онлайн платформата им за продажби. Хубавото е, че ако стане фал, emag поемат отговорността да изкомуникират недоразумението със съответната външна фирма и в крайна сметка се стига до решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги далеч съм от мисълта че целия EMAG е зле затова написах и търговеца AUTO SKAN от него да се пазят хората а не от EMAG.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.