Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на Фабия


sasch

Recommended Posts

Здравейте колеги търся си малка градска кола и мисля да остана верен на марката :) искам да е бензинова да е 4 цилиндрова и да може евентуално в накякъв момент да се газифицира. посъветвайте ме кой мотор е най-здрав на фабия 3 и покрива горните изисквания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия 3 има само един четири цилиндров бензинов мотор - 1.2 ТСИ във вариация 90/110 к.с.

Колко може да е здрав , нямам идея .. ако има някой изминал повече от 100 000 , да каже (моита няма още 50 :) )

Колкото до газифицирането - ЕураТек газифицираха тези с 90 к.с. Пробелема при двигателите с директно впръскване е , че не трябва да оставяш дюзите за бензин да не работят , от там нямаш чиста работа на газ и съответно няма толкова икономия. Аз лично карам само на бензин и не виждам смисъл от газифициране при разход под 10/100 градско .

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера какво не ви харесва на трицилиндровите. Тая ми е втора трицилиндрова , и двете са купувани нови, ми...нищо им няма. Вървят си /като за конете си/, горят малко, газифицират се бе зпроблем..кво повече. за въшка.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус .. три цилиндровия освен липсата на един цилиндър има и балансиращ вал , който допълнително яде от енергията на и без това осакатения двигател . Всичко е свързано с верига от колело и заводски балансирано , което автоматично изключва ремонт пред блока . С две думи - "хубави" са докато са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли 1.0 MPI със 75 конски сили? Даже предлагаха "фабрична" газ. Не е с 4 цилиндъра, но газификацията е лесна. А и за града броя цилиндри не е жизненоважен. 

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИмашЕ, моята е такава с "фабрична газ". Във фейслифта не се предлага. Ако се търси вървеж, колегата да се ориентира към по-висок модел. За града си е екстра, става си и за пътуване. Мен си ме вози успешно до Сливен или Твърдица или Нова Загора в месеца поне веднъж. На морето съм ходил с детето. Разбира се да се понесем с катуна, всички към морето не става. Ма редовно ходим при наще в Разлог /4 човека с багаж/. Знаеш си , че като настъпиш газта не се случва нищо особено и караш с оглед на това. Мен не ми пречи. Баба знае 2 и 200 :)) За вървене си имам друга кола.

А за ремонтопригодност - не знам. Има си майстори и сервизи. Ако някой е ентусиаст да човърка - ок, аз не съм такъв.

Здравина - тоя текущия е още млад. Но на фабия 1, 1.2 65 коня ли беше - не успя да се предаде до пробег 280 000 , от които 100 000 на газ. След това я продадох и предполагам още си върви. Не ми са се обаждали да кажат, че се е развалила.  Като ремонти е имало - смяна на 3 бобини/че това си му е болежката на тоя матор/ и смяна на веригата  - профилактично.

Важно уточнение е, че колата е купувана нова, както казах. Та тия 280 000 са си съвсем реални.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Typi_taratajki написа:

.... А и за града броя цилиндри не е жизненоважен. 

Интересно .. вчера цял ден исках да сляза да бутам по баирите на Лозенец при включен климатик и се чудих , къде по дяволите са тези 110 к.с. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.07.2020 г. at 9:01, The Best Forman написа:

вчера цял ден исках да сляза да бутам

Имаш някакъв проблем, явно. Нито в града, нито по магистралата/извънградско не съм имал подобни пориви, а уж моята е 90 коня. Ама аз не гледам колко харчи и съм винаги в обороти ;) А може би racechip-а, който слага 40 нютона, си е от значение. Наистина никога не съм имал проблеми с мощността. Човека иска градска кола. 3 цилиндрова ще му е екстра. Но щом няма газ, като опция.... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.