Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

IsoFix детстко столче


mom4ence

Recommended Posts

Здравейте,

Не видях в мойта 1-ца от 2004 да има тая система за закрепяне на детско столче, има ли начин да се направи нещо по въпроса? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята А4-ка също нямаше и се оказа, че е допълнителна екстра. НО резбите за isofix планките бяха направени на всички А4-ки, а не само на тези с тази екстра, така че да може да се ретрофит-не лесно. Има Октавии МК1 с isofix, така че на 99% съм сигурен, че и на твоята резбите ще направени, защото най-вероятно шасито и гредата отзад върви на една поточна линия...

Бръкни между облегалката и седалката, и опипай дали имаш дупки за болтове. Или направо махни седалката отзад - тя е само на щипки.

 

Аз намерих isofix планки от морга за 80-на лева 2-те, като си взех нови болтове. Проблемът е, че новите isofix столчета имат и 3-та точка на закрепя, която може да е "краче", което се опира в пода или top tether кука, която се закача на кукичка зад седалката, която нямаш. Реално може да ползваш и някоя друга кука, примерно от тези за коланите в багажника, ако имаш такива. Или просто да се фокусираш в столче, което е с "краче", а не с top tether кука за трета точка :)

 

В случай, че нямаш резби за isofix планки, просто си вземи столче, което се закрепя с коланите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Шкодите изофикс халките са директно заварени. Но 2004 трябва да има вече.

Колегата да вдигне долната част на седалката и да провери за две п-образни халки в цвета на купето, в процепа седалка облегалка. При Шкода няма отделно капаче.

Ако няма продават се планки със заварени халки и се закрепят с болтове към купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 3 часа, ID A написа:

На Шкодите изофикс халките са директно заварени. Но 2004 трябва да има вече.

Колегата да вдигне долната част на седалката и да провери за две п-образни халки в цвета на купето, в процепа седалка облегалка. При Шкода няма отделно капаче.

Ако няма продават се планки със заварени халки и се закрепят с болтове към купето.

Може ли снимка и ако нямам от къде да си поръчам

PS: Ноември 2003 я водят мойта

Редактирано от mom4ence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в гугъл с isofix aftermarket kit или нещо от сорта. Преди време имаше тема тук, точно за Октавия 1, потърси я и нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.07.2020 г. at 14:57, mom4ence написа:

Може ли снимка и ако нямам от къде да си поръчам

PS: Ноември 2003 я водят мойта

Почти на 100% трябва да имаш заварени. Аз се бях филмирал по коледа да търся планки от А4 и в един момент отидох да взема нещо от колата, бръкнах между седалката и облегалката и като открих ушите ми олекна. Майтапа е, че много често товаря някакви обемни неща и събарям седалките и уж си познавам колата, а бях забравил че има такива уши... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.