Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Faiba 1.9TDI загуби мощност след сипване на добавка


exoiavanko

Recommended Posts

Привет! Преди месец и нещо сипах добавка STP Ultra 5 in 1 Diesel на Skoda Fabia 1.9TDI PD. Направи ми впечатление, че в упътването пишеше, че добавката се сипва на резервоар 50-60 литра, а на тези Фабии резервоарът по технически спецификации е около 45 литра, ама си казах, че вероятно няма логика да сипя да кажем 80% от добавката и изсипах цялото количество от 400ml, след което напълних нафта догоре. Оттогава минаха няколко седмици, карам колата само до работа и обратно, минах около 350км и стрелката показваше малко над половината, всичко си беше нормално. Вчера обаче усетих зверска загуба на мощност в колата - вдига си обороти, няма забиване или някаква индикация по бордовия компютър, просто колата няма никаква мощност и ускорява съвсем бавно дори на ниските предавки, на лек баир дори на втора си държи около 1500 оборота с педала до ламарината. Турбината се чува, че работи, колата не издава някакви необичайни звуци, няма придърпване, просто няма мощност - едва ли не караш 30-годишен автомобил с 1.2 бензинов двигател. Първото, за което се сетих, беше това с добавката и снощи заредих около 17 литра нафта, след което покарах известно време. Направих няколко старта на един прав участък, като вдигах оборотите до малко над 3000RPM и ми се стори, че възстанови доста от мощността. (С изключен тракшън контрол вече леко превърташе гуми на втора, което вече е далеч от предишното състояние) Днес сутринта обаче докато идвах към работа, колата пак беше изключително скопена, като ми се стори, че докато идвах насам постепенно започна да връща малко от мощността. Възможно ли е наистина да е от добавката, защото не се сещам за нещо друго, а за толкова години досега никога не съм слагал добавки и никога и никога е нямало такива проблеми? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките вършат работа в идеални условия .. в твоя случай много вероятно добавката да е разтворила тинята и да я е качила във филтъра.

Сложи един нов горивен филтър и виж дали ще се съживи .

 

П.П. Не знам на етикета на коя добавка изрично пишеха да се сипва преди дълъг път и горивото да се изхарчи максимално бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен колата има някакъв проблем,който не свързан с добавката трябва да се направи диагностика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавката започва да действа. Не се притеснявай, карай и ще се изчисти. Смени си горивния филтър по някое време след като свърши резервоара с добавката. Аз съм сипвал двойно количество добавка от предписаното и като започне да разтваря боклуците колата ми е прекъсвала, гаснеше в движение, едвам палеше, светка чека и т.н. след като свърши резервоара с добавката и сипя чиста нафта колата се оправя и тръгва чувствително по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес покарах малко, в началото както обикновено беше много зле положението, след това като загря двигателя и започнах да минавам 2000RPM, малко се "поотпуши" и започна да върви на около 80% от обичайната мощност, да кажем. В неделя ще направим диагностика и ще видим дали майстора ще "хване" нещо. При всички случаи след като "изгоря" този резервоар, ще се сложи нов горивен филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според диагностиката, дебитомерът е заминал. Майсторът го видя и каза, че е за смяна, беше си оригиналния Bosh от 2001-ва, когато е произведен автомобила. Заръчахме нов и тези дни ще ми го смени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.