Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кола за три деца, моля за съвет!


Stefan GO

Recommended Posts

Ето го победителя...
Ще ви спестя историите, ядовете, трошляците и всичко свързано с БГ пазара.
Доволен съм към момента от покупката, добре е оборудвана колата. Два дена я карам - не мога да споделя още впечатления, но много ми харесва.

Айде живи и здрави

sharan.jpg

  • Одобрявам 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симпатичен е. Не съм виждал много по улиците като този, да не кажа изобщо. Интересно защо, може би още са прекалено млади. Кой набор е? 

П.п Да ви вози дълго, комфортно и безаварийно! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен - супер изглежда! Пожелавам да се возите с кеф всички, включая и чакания бебок - разбирай да спи сладко без да реве твърде много! :D

 

Иначе ако имаш време време ще е интересно да споделиш опита ти с търсенето в настоящите пазарни условия. Все пак форум е - тук обичаме да четем истории. :) Ако можеш да споделиш и набора на колата и ориентировъчната сума, за която успя да го спазариш също ще е любопитно за четящите предполагам (поне за мен със сигурност).

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 6.10.2022 г. at 23:34, ghost_rider написа:

Симпатичен е. Не съм виждал много по улиците като този, да не кажа изобщо. Интересно защо, може би още са прекалено млади. Кой набор е? 

П.п Да ви вози дълго, комфортно и безаварийно! 

Като цяло няма много - така е, но не са млади - този е 2013г. За съжаление това е поредният клас автомобили, който падна в битката със SUV модата.

 

На 7.10.2022 г. at 19:49, Мonster написа:

Честито и от мен - супер изглежда! Пожелавам да се возите с кеф всички, включая и чакания бебок - разбирай да спи сладко без да реве твърде много! :D

 

Иначе ако имаш време време ще е интересно да споделиш опита ти с търсенето в настоящите пазарни условия. Все пак форум е - тук обичаме да четем истории. :) Ако можеш да споделиш и набора на колата и ориентировъчната сума, за която успя да го спазариш също ще е любопитно за четящите предполагам (поне за мен със сигурност).

Благодаря и аз желая на всички здраве, здраве и пак здраве. Като цяло процесът по гледане, търсене и покупка при мен приключи за около 3 месеца - доста добре, по моите представи. Първоночално исках кола от Германия - с ясен произход, история и т.н, но се оказа доста по-тегаво отколколкото си представях. След това взех да следя какво се предлага на пазара в България, набелязвах по няколко коли и ходихме да ги гледаме. Пазарните условия в момента са иделани за търгашите по автокъщите - знаят, че няма особено избор на автомобили, цените вървят нагоре, а пазарлъка е доста тегав. Шарана, който взехме, се задържа 3 дена на обявата, отидохме да го видим и го докарахме. Добре е оборудван - 4х4, детски седалки, трети ред, електрически врати и багажник, хубава музика и т.н. Има много място, а децата много се радват на детските седалки и електрическите странични врати.
Ето и малко снимки:
IMG_20221008_131305.thumb.jpg.b6c2c5946f05b37ee4b91b6d1d22f016.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20221008_131248.thumb.jpg.69bab0ff9b6a4069454c07d3b364e848.jpgIMG_20221008_131245.thumb.jpg.ef453602280af4cec82dd04dae9fe0fe.jpg

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, такива детски седалки за първи път виждам. Изглежда много яко! Честито отново и поздравления за избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Мonster написа:

Уау, такива детски седалки за първи път виждам. Изглежда много яко! Честито отново и поздравления за избора!

Детските седалки и подглавниците много рядко се появят на вторичния пазар, много са удобни, сменяш подглавника и вдигаш седалката и получаваш детско столче. Определено ми харесва автомобила, но изисква свикване с габаритите.

Спорен ден на всички желая!
@Мonster ако те интересува, някоя обява или нещо конкретно пиши на лично, да не разводнявам темата!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено това е много добре оборудван Шаран, определено си личи, че човек с малки деца го е поръчвал от дилърството. Честито за покупката.

 

Друг вариант за големи семейства е Мултивана. Да, много по-скъп е и рядко се намират читави екземпляри, защото повечето са били служебни и са карани до издъхване, но е страхотен автомобил за голямо семейство. Имах възможността да покарам един Т5 достатъчно време, за да разбера, че не е чак толкова неудобен в градски условия и лесно и бързо се свиква с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Да споделя малко впечатления след два месеца - след като свикнах с габарите вече се чувствам малко по-спокойно. Возията е много комфортна, на режим Comfort вози доста добре. Въпреки, че е е по-висок автомобил в завои стои доста стабилно - което ме учуди. На задните седалки спокойно стоят двете деца и съпругата. Децата много се радват на седалките и електрическите врати. При скорост над 130км. се появява някакъв леко дразнеш шум - нормални неща за дърта кола. Шофира се лесно и пътуването не уморява. За разход не мога да кажа към момента, водя някаква статистика, но трябва да покарам още. Доста е тежък автомобилът - 1.9к кг и въпреки, че Пепи го посъживи малко теглото се усеща, но все пак това е ван и не очаквам динамиката на лек автомобил. Като цяло мога да кажа, че съм хабсолютивно доволен. Живи и здрави и весели празници

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Здравейте и от мен да повдигна темата. За Кодиак 7 - местен.

в началото  гледах всички 7 местни ванове баничарки и каквото се сетите.

Toyota 7 местна хайлендър много скъпа за мен почват от 48000 евро втора ръка (21г до 50 000км)

Toyota баничарка  7 пълноправни места но много пластмасова иначе супер за 7 човека.

WV шаран хубав но търсех нещо по модерно (като дизайн) също 7 места реални.

Туаран също като шарана втори ред седалки с 3 изофикса перфектен.

тигуан

кодиак

и сеат джип забравих как се казваше 

Нисан Xтриал или нещо подобно седалките на 3 ред са само за данъчни облекчения и не стават.

хюндай санта фе като цена на тойота хаилендър иначе хубав но Кия соренто е по луксозна ( кията била по нова като модел и от там с повече екстри)

пежо 5008 много красиво истински 3 седалки на 2 ред за трети не му обърнах достатъчно внимание.

отказа ме двигател 1.2 турбо(130 коня и факта че карах една баничарка от същата марка много ме напрягаше нещо ,километража не се виждаше понякога от слънцето и още няколко минуса)

Бус V класа на мерцедес 2-2-2 седалки в последствие 2-2-3  отказа ме разхода на гориво дизел и не е много практичен според мен.

Бус T7 на фолцваген допадна ми като габарити но ми е скъп там седалките също са 2-2-2  но това зависи от конфигурацията общо взето. 

Всичко което гледах е

бензин

хибрид 

плънинг хибрид

автоматик

безключово отваряне и заключване.

Спрях се на шкода кодияк 1.5 TSI спорт лайн като цена на първо място и интериор.

 Сега за нея децата са ми на

5 г.

3 г.

5 месеца

5 месечният е на столче рекаро със патерица или там както се води към 1300лв няма такъв неудобен елемент в колата а колко тежи друг въпрос( дано да е сигурно.)

5 г пак столче рекаро  доста тумбесто и обемисто без изофикс води се от 9 кг до 36 кг ако не се лъжа.

Сега  двамата големи се возят с макси коси трета категория столчета маи са от 15 кг до 36 кг или до 150 см ръст на децата.

доста компактни и леки спрямо другите (дано и да са сигурни)

В началото идеята ми беше големия да се вози най отзад на 3- ред седалки.

Но в последствие и двамата големи сега се возят там и багажник не остана. Добре че количката ми е лятна тип книга на згъване и се събира за по голяма няма място.

на вторият ред са жената с малкия за нея остана доста място с една дума се шири. на малкия столчето се върти на 360 градуса и ако седалките са спуснати за да се качват големите от зад не може да се върти малко е не удобно. също и качването на децата на третия ред. няма как да не стъпят на прага и да не го изцапат. Иначе място за тях има. ( като минус не се махат подглавниците на трети ред седалки и пречат на децките столчета да пуснат хубаво на седалките) седалките стават само за превозване на деца и джобни гаджета така да се каже.

Предполагам пропускам нещо ,но ако се сетя ще допълня.

Ще снимам дядовата ръкавица по добре  да се има представа за какво става въпрос.

 

 

20231205_145810.jpg

20231205_145828.jpg

20231205_145831.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едни комшии: мама, татко, баба и две дребни дечица. И понеже живеят срещу дома редовно ги виждам да се возят заедно в Ситроен С4 Гранд Пикасо. Красив, комфортен и огромен. 

Та който търси обем, може да го включи в списъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, този тип са много удобни ако човек търси обем и комфорт при пътуване. 'жипките са си наказание за возещите се на последния ред на по-дълги преходи, пък били те и деца. Миниван (поне на мен) ми изглежда най-доброто решение. Имат достатъчно ширина и дори 3 детски столчета се събират на втория ред. Тук някъде беше писал колега с Фабия 3 комби, който обикаля из континента с трима тинейджъри (по спомен) и багаж. Та, варианти всякакви има, стига човек да знае точно какво му трябва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бусче е най-добрият вариант в дългосрочен план мисля че този си заслужава да се погледне нов цените са прилични https://www.renault.bg/cars/trafic-passenger/home.html

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Мога да дам мнение за Пежо 5008 - сестра ми е с 3 деца и взеха такова, но с мотор 1.5турбо и осем-степенен автомат. Не съм го карал, но по техни думи е напълно достатъчен и изненадващо икономичен извън града (под 8л/100км). Тъй като колата е повдигнат ван, вътре е много широко, а и материалите са доста готини на допир и изглежда шик. За мен е пълна тъпотия тяхното арматурно табло - ниско разположен волан и високо разположен дисплей за скоростомер, оборотомер и тн., и поради тази причина никога не бих си купил такова :D

Друг вариант е ФВ Кади, баничарка е, но според мен е най-автомобил от целия този клас ( то и за това цената му е мисля е доста по-висока от конкурентите), също има дсг и 4х4, а 2.0тди може да се ремапне без да падне гаранцията и става по-приятно за пътуване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.