Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен шум откъм предния отсек


joro_kem

Recommended Posts

момци, днес на планински път, при скорост 20-30км/ч, на 3-та (май) предавка, при изкачване, чух много странен шум - като от компресор на 12V, някъде откъм предния отсек. свалих прозорците, за да чувам по-добре и след 10-15 секунди звукът изчезна. таблото не индикира грешка, температурата бе 90 градуса, не съм усетил тресене или нещо необичайно. час след случката навъртях още 40 км без никакви подобни звуци. каляската е О3 FL 2.0 TDI 7 DSG, на 15000 км. някой имал ли е подобен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На суперба ми се включва нещо подобно,когато маневрирам в гаража и отпускам леко спирачката. Мисля,че,когато дсг-то е под товар ,има нещо,като охлаждащ механизъм и се чува доста. При превключване от “D” на “P”,звукът изчезва. Странното е ,че не винаги шуми така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.07.2020 г. at 0:23, Bondo написа:

На суперба ми се включва нещо подобно,когато маневрирам в гаража и отпускам леко спирачката. Мисля,че,когато дсг-то е под товар ,има нещо,като охлаждащ механизъм и се чува доста. При превключване от “D” на “P”,звукът изчезва. Странното е ,че не винаги шуми така...

повече не се повтори оттогава, но е пълна мистерия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Жоро я прослушай звука от това видео, започва след 12-та секунда за крато и продължава след 17-та секунда за по дълго. Звука е записан с бордовата камера на моя автомобил, преди година и половина. Тук съм в престой с включен климатик.

Имам и аз подобен шум от към 4 години, рядко от време на време. Получавам го когато е пуснат климатика и предимно на ниски обороти. Мисля че е свързан с климатика, така и не разбрах от какво е.

Но съм 100% сигурен че е свързано с климатика защото го чувам само и само когати климатика работи. За последно го чух преди седмица когато заварих задръстен трафик в Бургас.

 

 

 

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за мнението, колега! звукът от твоя запис няма нищо общо със звука, който чух аз. нещо подобно беше (след 20-та секунда):

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.