Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде ходите на ГТП с 4х4(Халдекс)?


fr1nklyn

Recommended Posts

Здравейте,

 

От скоро карам О3 Scout 4x4, което се включва само при пребоксуване. Скоро трябва да правя годишен технически преглед и се чудех къде да отида и дали, ако отида на обикновен ГТП пункт с валове само на предните колела, електрониката на колата няма да "реши", че гумите пребоксуват?

 

Предполагам, отговорите ще са "няма проблем, аз минавам само на валове отпред", но все пак кое е правилно и дали някой ходи на ГТП, където имат валове и за задната ос?

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се включи някой колега да каже конкретно... Където ти е най-близо - спри и попитай дали става за 4х4. Може да дръннеш на СБА и да ги питаш къде имат подходящ. Поне аз така бих направил. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад стадион Септември до картинг пистата има ГТП , което поддържа 4х4 (минавал съм няколко пъти с по-архаично 4х4)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки пункт става, където обръщат посоката на валяците :) Минавал съм с доста по-добри системи от халдекс и няма проблем. Единия валяк се върти напред, другия назад - минава си без проблем. Лошо ще е, ако завъртят и двата валяка напред - може да се чуе нещо лошо :) В София съм минавал при стадион Славия (Овча Купел), има червено-сива сграда ГТП с 4 валяка (за двете оси) - никога не съм имал проблем :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

На всеки пункт става, където обръщат посоката на валяците :) Минавал съм с доста по-добри системи от халдекс и няма проблем. Единия валяк се върти напред, другия назад - минава си без проблем. Лошо ще е, ако завъртят и двата валяка напред - може да се чуе нещо лошо :) В София съм минавал при стадион Славия (Овча Купел), има червено-сива сграда ГТП с 4 валяка (за двете оси) - никога не съм имал проблем :) 

 

Аз точно от това се притеснявам - че ще завъртят двата в едната посока, като за кола с предно или задно. :)   А ако чуя нещо необичайно, най-вероятно ще припадна - колата е на една седмица :) 

 

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Зад стадион Септември до картинг пистата има ГТП , което поддържа 4х4 (минавал съм няколко пъти с по-архаично 4х4)

 

Ще взема да мина там, ако в СБА не кажат, че може да мине кола с 4х4 през техен пункт.

 

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Ако не се включи някой колега да каже конкретно... Където ти е най-близо - спри и попитай дали става за 4х4. Може да дръннеш на СБА и да ги питаш къде имат подходящ. Поне аз така бих направил. Успех!

 

Благодаря, ще им се обадя и ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах си час в Еуратек - казаха, че трябва само валовете да се пуснат за 4x4 и няма проблем. В СБА казаха, че трябва да питам на място, след като видя кой е най-близкия ми пункт, защото не знаели къде точно биха ми били полезни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, fr1nklyn написа:

Записах си час в Еуратек - казаха, че трябва само валовете да се пуснат за 4x4 и няма проблем. В СБА казаха, че трябва да питам на място, след като видя кой е най-близкия ми пункт, защото не знаели къде точно биха ми били полезни.

 

Еуратек ще направят същото, което казвам и аз по-горе - един напред, другия назад и готово :) В 99% от по-големите пунктове го знаят това нещо :) Малко по-скъпичко вземаха в Еуратек, защото на Славия съм минавал джип 4х4 с 30-35лв, а в Еуратек Фабията минаваше за по 50+лв, но тогава нямах голям избор поради ред глупави причини... :) 

 

Няма да има проблеми, споко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, спокойно можеш да направиш прегледа в ГТП-Пункт “Илинден” от списъка с клубните партньори ! 
Аз ходя там от години и нямам проблем с автомобила.image.jpeg.391858eb35fceb410eebe59ce6060451.jpeg

 

Не е нужно, защото са професионалисти и сами ще го видят, но за твое спокойствие, просто им кажи че автомобилът е 4х4, преди да го качат на валяците !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, joro-120L написа:

Това зад Супърба да не е производство на Abrex?


Значи, много сте лоши с Гената !

Снощи и той ми зададе същия въпрос, след което ми се накара, че композицията на двата автомобила, била нелепа !

Нямате никакво уважение към Баба Стоянка !

Лоши такива !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fr1nklyn, колегите са ти предложили варианти. Аз само мога да добавя, че няма нищо специално в това, че си 4х4 и всеки ГТП пункт ще те обслужи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, много благодаря на всички за отговорите! Явно съм се заблудил, че е нещо специално да правиш преглед на 4х4 и че трябва да има валове и за двете оси.

 

@Боре Ще имам предвид този пункт. Уж търсих в търсачката "ГТП", но нещо съм недовидял :)

 

@shaft Тамън ще видя това онова в Еуратек София, че не съм бил там :)

 

Благодаря на всички, ще пиша как е минал прегледа в Еуратек после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижи, то реално ще гледаш отдалеч (10тина метра), ако е отворена вратата на гаража. Като цяло нищо интересно няма да видиш, - като навсякъде. Просто парите са повече, нищо друго. :) Споко, и аз бях така, като теб, когато взех джипката и първото ми 4х4, и си викам, ха сега де, къде да ходя на прегледи за 4х4-то, защото на повечето места виждам два валяка, само за едната ос... и почна едно чудене и едно лутане, не знаех, че могат да се пускат асинхронно валяците и т.н. Видях, че на Славия, защото бях в Овча Купел, имат валяци и за двете оси и затова отидох там... после само там ходех, и така... не се бях поинтересувал. Стана така, че трябваше да отида на друго място, където видях, че са само два валяка (за едната ос) и попитах - аз съм с 4х4, как ще стане номерът - те ми обясниха, че валяците се пускат наобратно и се сетих, че така се разтоварват диференциалите и т.н. и няма как да въртиш едното напред, другото назад и да ти работи 4х4-то, ако си на пътя... Даже, ако си на подемник и щом завъртиш едното колело напред, другото се върти назад, а другата ос не помръдва. Това е философията :)  Така че, навсякъде, където не е гараж с много мръсотия и мизерия, могат да обърнат валяците и да си бачка всичко без проблеми - само им казваш "с 4х4 съм", да си знаят и гледаш да те чуят, да не са отнесени. Това е :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Боре написа:


Значи, много сте лоши с Гената !

Снощи и той ми зададе същия въпрос, след което ми се накара, че композицията на двата автомобила, била нелепа !

Нямате никакво уважение към Баба Стоянка !

Лоши такива !

 

Аз нямам претенции за композицията. Даже, много ми харесва снимката. Показва две епохи в чешкото автомобилостроене.

Гената е много лош! По-лош от мен. Аз съм по-великодушен и ще кажа защо:

Тази снимка първо се появи в темата на Малкия. Още от тогава съм си го наумил това, но се въздържах от коментар. Прецених, че там не е удачно да пиша таквиз работи. А, Малкия се сърди, че не му пиша в темите. Да, не пиша, щото както се вижда, в повечето случаи пиша глупости. Сега същата снимка ми изпадна на чалъм и се възползвах.;)

 

Извинявам се на fr1nklyn за спама.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем :)

 

Да завърша с това, че ГТП-то в ЕТ мина без драми. Около 10лв по-скъпо е от другите места, което не е болка за умиране. Оправиха ми и проблема с грешката, която изписва, че лоста трябва да бъде на 'P', който описах тук (гаранционно)

 

Не съм гледал какво правят, но се надявам да знаят, че няма Scout, който не е 4х4 и да са пуснали валовете както трябва :)

 

Като цяло съм доволен, най-вече заради спокойствието, че го направих в ЕТ, колкото и неоснователно да звучи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.