Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мравки в колата


Jacky Adamov

Recommended Posts

Колеги ПОМОЩ! 

 

Такова чудо не ми се беше случвало. За момента правките са само по капака и багажника (при амртисьорите му), но ме е страх да не влезнат вътре. 

 

В колата не се яде, така че не мисля, че е храна някъде. Огледах моторния кош и не намерих нищо!

 

Дайте съвет какво да правя. Страшно е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах мравки вътре. Оказа се че живеят в един навлажнен картон до детското столче на задната седалка. Откак го изхвърлих заесно със стотина мравки проблема е решен. Сега, как са попаднали вътре и защо къщата им беше на задната седалка идея нямам.  Вероятно съм вкарал някоя бременна и са се налюпили вътре. Посипи с канела, чувал съм че не им понася и бягат. Ако не подейства, направи си мляко с ориз и оползотвори останалата канела ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stanley благодаря ти много! Ще пробвам както ще направя и още по-детайлен оглед на колата. 

 

п.п. най-накрая някой да знае, че млякото с ориз върви с канела!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже смених мястото където паркирам си помислих, че под колата някъде има мравуняк и от там я полазват .  Около 2 седмици трепех по 2-3-4 мравки на всяко качване в колата. Докато един ден не сложих кошчето на бебето на задната седалка и не забелязах масирано присъствие. Почнах да надигам на баткото играчките и "съкровищата" и даже седалките надигах да видя да няма някаква храна отдолу, но се оказа че в една почти мокра ролка от тоалетна хартия (вероятно ползвана от баткото за бинокъл) им е гнездото.  Иначе мравките бягат и от сол, нафта и вероятно РАЙД / КИЛТОКС/ МУХОЗОЛ  :)

 

Иначе сютляш с канела си е класика :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Днеска имам среща с професионален мравко унищожител. 

 

Каза ми: Не се притеснявай, ще оправим всичко и ще забравиш, че някога си имал нещо такова. 

 

Сериозна заявка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми казвай, че си пуснал мравояд в колата...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stanley хахаа. Не. Срещата остана за понеделник, но е с професионалист, който се занимава с унищожаване на натрапници по коли, къщи и т.н. 

 

Интересното е, че 2ри ден не намирам нито една мравка. Не знам кво става вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.