Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почистване на вътр. радиатор на климатика


Mupo

Recommended Posts

Здравейте,

може би е обсъждано, но не успях да намеря тема по моето питане. Как мога да достигна до вътр. радиатор на климатика? Искам да му изпръскам един флакон за почистване, но не знам откъде ще имам достъп.
Може би след като сваля филтъра на купето или през моторчето на парното/климатика. На предишната ми кола, след сваляне на моторчето, можех дори с ръка да стигна до самият радиатор.

Някой правил ли го е, може ли да ми дадете насоки, че след идването на жегите, вътре леко намирисва.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм го правил през вентилатора- на октавия 2003 година.

Предполагам че и при теб ще стане по същият начин. До колкото съм запознат двете системи са почти еднакви.

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ретроспекция:
- по-добре да се впръска спрея през отвора на кабинният филтър. Моторчето е твърде далеч от радиатора на климатика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правя през жабката. Има отвор за охлаждане на жабката. В него се вкарва сламката на пяната за почистване и се пръска на няколко пъти през 10 мин докато излезе малко пяна в жабката. Въздуховодът на жабката идва директно от изпарителя. След това може да се види резултата под купето...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Хмм, този вариант не съм го разглеждал ?. Още повече на мен като карък ми се падна счупена капачка на флакона, та пяна имаше в целият пасажерски отсег. 

Редактирано от Mupo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.06.2020 г. at 10:29, zloQQ написа:

А какъв спрей ползвате? Че не видях никъде да се споменават. 

 

На А4-ката имах една кофти миризма при включване на климатика. Премахнах я със спрей за дезинфекция Dettol, който ползвам и за климатика вкъщи. 2 пъти в годината е достатъчно.

 

Пускам климатика и пръскам през отвора на филтъра на купето. Умират тези гадинки и няма миризма, та предполагам че и до радиатора на климатика достига течността от спрея.

 

Иначе съм чувал, че и с кислородна вода ставало.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.