Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с тоците


fabia 1234

Recommended Posts

Здрасти на всички, днес имах странен проблем с Фабията. След каране из града в един момент не пали/липса на ток,   таблото гасне/ кабели от другата и от раз запали от там нататък пак пали обаче замервам и 14,3-4--5 В  на самия акумулатор демек няма проблем. Обаче закачам елм 327 с TORGUE и гледам заряд м/у 11 и 12в в момента в който мултицета показва 14,5в, та питанката е от къде ЕЛМ-а взема данни, ако е от компа значи той не се захранва правилно?

IMG_20200625_151304.jpg

Screenshot_2020-06-25-15-12-51-748.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1- лоша връзка на някой плюс над акумулатора.

Вариант 2 - лоша маса на двигателя.

Вариант 3 - шалтер или стартер .. аз гравитирам около първите две щом се размигало таблото.

Не е лошо да си провериш и акумулатора в какво състояние е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Проверено 

2.Проверено, ако нямаше хубава маса нямаше и да зарежда 14,2-3 В мерено на полюса на акумулатора.

3.Не се е размигало, а гасне всичко като да няма ток, стартера го изключвам щото шалтера изобщо не се чува за да го задейства.

Зор ми е що на диагностиката показва това а реално си зарежда, има ли някаква вероятност само към компа да има спад в напрежението в следствие на лоша връзка нейде по буксите до там. Двете на него ги свалих и напръсках но няма промяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислейки логично , не може и да е от умрял/умиращ акумулатор - колата ще се осврти като коледна елха и ще запише една купчина грешки от ниско напрежение.

Остава контакт в клемореда или реле или някой глупав имобилайзер .. знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще и пусна вагкома да видим ще излезе ли нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих днес и ВАГКОМ-а и положението е същото с 1,5 до 2 В под показанията на уреда. Закачих и другите си Шкоди при тях е абсолютно еднакво уред и диагностика, само тази прави чалъми. Ще търся лоша връзка в захранването на компа и замасяването му за сега не виждам друг проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що номерът се повтори, но този път си носех мултицета и в момент на палене акумулатора от 13В падна на 2В. Шалтера не се чува, но след подаване на ток запали с поглед. Утре ще сложа друга АБ за да елиминирам проблем с моя, ако не стартер профилактика ще има ама в понеделник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро иди да си замериш акумулатора. Както го описваш изглежда като загинала клетка. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Оказа се слаб заряд на релето на фар и климатик в града пали, гаси и след няколко паления няма ток. Смених релето и всичко е 6, а акумулатора е на 8 месеца в изрядно състояние, за тия няколко дни ебавки не вярвам да му стане нещо. А както се вижда от снимката на уредът ми му свети батерията ама не съм очаквал с 2 волта да ме лъже смених я и всичко е на място.

Редактирано от fabia 1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, fabia 1234 написа:

Оказа се слаб заряд на релето на фар и климатик в града пали, гаси и след няколко паления няма ток. Смених релето и всичко е 6, а акумулатора е на 8 месеца в изрядно състояние, за тия няколко дни ебавки не вярвам да му стане нещо. А както се вижда от снимката на уредът ми му свети батерията ама не съм очаквал с 2 волта да ме лъже смених я и всичко е на място.

Уреда ти, макар и китайски не е най-простия и има индикация за слаба батерия. При това положение е сигурно, че не дава реални стойности. Трябвало е да започнеш с 3 лева за нова батерия, но в крайна сметка си открил проблема, което е супер. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.