Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

16" джанти за зимни гуми на O3 Scout TDI184


fr1nklyn

Recommended Posts

Здравейте,

 

От скоро съм собственик на Шкода Окставия Скаут МКIII, 4х4 с TDI184, и се чудя дали мога да сложа ОЕМ джанти 16 за зимата или трябва да са 17? Фен съм на това да имам втори комплект джанти с гуми и да ги балансирам преди навалицата от хора, като му дойде времето... :) 

 

План А  -  16-ки, но с какво ЕТ? На 99% съм сигурен, че дисковете отпред са 312мм. И ако да, гледам по калкулаторите, че трябва да е нещо от сорта на 205/60/16, което се доближава най-близко до диаметъра на 225/50/17.

 

План Б  -  17-ки със стандартните 225/50/17 и ЕТ47?

 

Ще се радвам, ако зимата съм с една идея по-голямо разстояние между джантата и външния диаметър на гумата, предвид пътищата, по които карам :)

 

PS: За моята ми дава само 2 размера 17 и 18... Но все пак може някой да е пробвал да сложи 16-ки по нашите пътища:

 

 

Поздрави!

Screenshot 2020-06-25 at 17.05.58.png

Редактирано от fr1nklyn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Добре, взех си 16"-ки стари OEM от Superb/Yeti  -  3T0601025

 

Добре, че размера на дисковете е 310мм, а не 340, като на VRS-a със същия мотор, че минават на милиметри от апаратите :D

 

PS: 5х112 7Jx16 ET45 са, ако на някой друг с О3 и 310 мм спирачки мисли да минава на 16-ки зимно време..

keirre1fp5fbggpqusoxw4xe7o4t11xy.jpg

Редактирано от fr1nklyn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.