Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пълнене на купе с дъждовна вода; подлакътник?; полиране на предно стъкло.


Valdomeister

Recommended Posts

Здравейте колеги,

1. Вчера забелязах, че стелката на пасажерската седалка отпред е плувнална във вода както и седлката зад нея, дали на някой от вас му се е случвало такова нещо, предположения откъде може да е дошла водата и също така трябва ли да махам килима, за да се изсуши като хората. 

 

2. Четох една тема за подлакътник в октавия 1, но не останах с впечатление дали афтърмаркет подлакътниците стават за нещо, примерно този https://www.olx.bg/ad/podlakatnik-za-golf-4-bora-audi-a3-oktaviya1-chisto-novi-CID360-ID6cFRU.html или тряжва да търся оригинален. Освен това трябват ли пластмасите около ръчната да са правени за подлакътник или и моите стават(за които не е предвиден :D). 

3. Предното ми стъкло ми е доста надрано и има едни малки точици които са страшно дразнещи вечерно време. Пробвах сам с цериев оксид, но всичко стана л**на и не видях голям ефект или изобщо някакъв. Въпросът ми е има ли фирма в град Варна, която се занимава с подобни услуги и реално да има ефект. 

Благодаря предварително, очаквам вашите отговори!

П.С. Ако съм се изразил неточно или двусмислено, ще си задам въпроса като хората :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

По точка 1 - почости си дренажите под предния джам. Сигурно са задръстени с листа (примерно) и не може да се отича водата при дъжд и влиза в купето.

По точка 3 - смяна на джама, т’ва е изхода само.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по втората точка, пластмасите си същите. ще трябва да разглобиш конзолата(работа за минута) и да махнеш напречното джобче, което е отделен пластмасов елемент. след това за купето завинтваш металната стойка, монтираш обратно конзолата и отгоре слагаш подлакътника.колкото до качеството вече зависи от самия подлакътник, виждал съм фалшиви такива, неразличими от истинската работа. оригинален ще намериш трудно, но не невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за бързите отговори!

1. Относно дренажите на предния джам - ходих да ми поставят темпомат точно след като забелязах за наводнението. Кати ми пускаха кабелите бях впечатлен колко лста и кал изкараха от там, ще видим вече дали ще прави така.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускали са ти кабела само отляво. Дренажи има и от двете страни. Почисти ги хубаво, за да не се изненадаш отново след някой обилен дъжд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, открихме проблема с пълненето на купето откъде идва - до кутията на филтъра купе има заводска дупка, която излиза точно зад таблото и отзад - уплътнението на десния стоп. Отпред всичките листа и кал ги почистих, дупката я запуших завинаги и отзад силиконирах стоповете, вода вече не тече в купето. Махнах мокета отдолу както и шумоизолацията под него - всичко беше адски подгизнало. Изпрах мокета а шумоизолацията оставих да се суши. Проблема е че шумоизолацията зад таблото която също е подгизнала - май няма начин да я сваля без да разкачам климатика, което значи че фреона ще отиде в атмосферата. Някакви съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Valdomeister написа:

Здравейте, открихме проблема с пълненето на купето откъде идва - до кутията на филтъра купе има заводска дупка, която излиза точно зад таблото и отзад - уплътнението на десния стоп. Отпред всичките листа и кал ги почистих, дупката я запуших завинаги и отзад силиконирах стоповете, вода вече не тече в купето. Махнах мокета отдолу както и шумоизолацията под него - всичко беше адски подгизнало. Изпрах мокета а шумоизолацията оставих да се суши. Проблема е че шумоизолацията зад таблото която също е подгизнала - май няма начин да я сваля без да разкачам климатика, което значи че фреона ще отиде в атмосферата. Някакви съвети?

Ако имаш условия (гараж) вземи на заем един влагоабсорбатор (ако нямаш) и го вкарай в колата да изтегли влагата за 1-2 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.06.2020 г. at 18:07, ghost_rider написа:

Ако имаш условия (гараж) вземи на заем един влагоабсорбатор (ако нямаш) и го вкарай в колата да изтегли влагата за 1-2 дни.

Благпдаря, не се бях сещал и освем това имам. Ще пробвам задължително, мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.