Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неработещ парктроник Skoda Fabia II Combi


mark_933

Recommended Posts

Здравейте

Притежавам Skoda Fabia II Combi от няколко седмици. Забелязах, че като включа на задна се чува звук от парктроника който след 1-2 секунди спира, след което парктроника не отчита нищо и на практика не работи. Някакви идеи от какво може да е? Има ли програма с който през OBD буксата може да се провери модула за парктроника (да се пробват отделните сензори дали работят, да се пусне самата сигнализация и тн.)? 

Поздрави

 

П.С Колата е с теглич (не знам дали това е от значение).

Редактирано от mark_933
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

Не за теглича. Иначе ваг-ком или по-новата версия Vcds. Ако си с оригинален парктроник само.

Парктроника е оригинален. Само с тяхната ли диагностика може да се провери? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следя, и при мен а същия проблем. 

 

 

Редактирано от Янчо Фотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не светват светлините за заден ход - ключето на скоростната кутия.

Инак някой датчик дава грешка и не работи всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светлината за заден ход свети. При първото включване на задна скорост заедно с звука се появява и визуализация на кола на дисплея на плейъра. При повторно вклюпваме нищо не се случва, нито издава звук, нито визуализацията на дисплея. Това нормално ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А светлината за заден ход тогава свети ли? Защото при проблем с парктроника, сигнала е различен. На Ф1 няма визуализация и се разчита само на писукането. Имал съм проблем само два пъти за 15 години и звукът при проблем е съвсем различен, за да си наясно " Оправяй се сам!". Щом няма ни звук ни индикация, той май не се включва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ID A написа:

А светлината за заден ход тогава свети ли? Защото при проблем с парктроника, сигнала е различен. На Ф1 няма визуализация и се разчита само на писукането. Имал съм проблем само два пъти за 15 години и звукът при проблем е съвсем различен, за да си наясно " Оправяй се сам!". Щом няма ни звук ни индикация, той май не се включва.

Утре ще кача снимка на визуализацията и на звука. Плейъра е обикновен (DANCE). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, по-точно знаем каква е визуализацията. Ако при включване на задна не изпищява за ок или за повреда и няма визуализация, виж в този момент светят ли светлините за заден ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ID A написа:

Знам, по-точно знаем каква е визуализацията. Ако при включване на задна не изпищява за ок или за повреда и няма визуализация, виж в този момент светят ли светлините за заден ход.

Изпищавя за няколко секунди и се появява визуализацията след което изчезва и звука спира. При повторно включване на задна не се случва нищо (нито звук, нито картина). 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парктроникът ти работи след като му се подаде сигнал и докато го има сигналът. Сигналът е датчика за заден ход на скоростната кутия. Или датчика е дал фира, както са масовите случаи или имаш прекъснат кабел. Иди някъде на диагностика или помоли някой с кабел да се върже и вижте какво става в модула. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Когато един от четирите датчика не ти работи, при първото даване назад след включване на контакт (запалване) проверява изправността и след като реално един (или повече) липсва, то тогава спира да го следи.

Опита ми идва от това, че ми бяха ударили бронята и за да не си загубя единия датчик го свалих, като след това работеше точно по описаният от mark_933 начин.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.