Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ЗДРАВЕЙТЕ ИМАМ ПРОБЛЕМ С ПАРКТРОНИКА МОЛЯ ЗА ПОМОЩ


БИЛЯН ТЕНЕВ

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ ! ОТ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ПАРК ТРОНИКА МИ ПРАВИ ПРОБЛЕМ . В НАЧАЛОТ КАТО ВКЛЮЧА ЗАДНА НА КОНЗОЛАТА СЕ ПОЯВЯВАШЕ ПАРКИРАНЕТО НО ЗВУКОВИЯ СИГНАЛ ПОЧНА ДА ПРЕКЪСВА И ДА СЕ ГУБИ. В ПОСЛЕДСТВИЕ ИЗЧЕЗНА ИЗЦЯЛО НЯМА ЗВУКОВ СИГНАЛ НА КОНЗОЛАТА ВООБЩЕ НЕ ОТЧИТА НИЩО СТОИ СИ НА РАДИО ДОРИ НЕ ОТСЛАВА ЗВУКЪТ МУ .СТАВА ВЪПРО ЗА СУПЕРБ 2.0TDI 2010 Г МОЛЯ ЗА НЯКАКЪВ КОМЕНТАР БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностиката може да е от голяма полза! Някъде да я закачат и колата ще си каже, какво ѝ има. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ЛОШОТО Е ЧЕ ВЪВ ФОЛЦВАГЕН Я ЗАКАЧАТ И ОТЧИТА САМО ГРЕШКА В ЗАДЕН ДЕСЕН ГОВОРИТЕЛ И В ЧИСТАЧКИТЕ НА ФАРОВЕТЕ НИЩО ДРУГО

Редактирано от БИЛЯН ТЕНЕВ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,
Пробвай следното. Отиваш на тихо място. Контакт и задна за да се включи парктроника. После преслушваш всеки от датчиците. Ако чуваш едно леко пукане, значи работи. Макар че ако имаше проблем с датчик, диагностиката щеше да го хване. Проблемите при парктроника са 4 възможни:

1. Датчик - най-често
2. Окабеляване - ако не се правени мизерии, малко вероятно
3. Управление - ако не са правени мизерии, малко вероятно
4. Камбанка - горе долу често

 

Аз също имам драма с парктроника, който понякога на студено не се включва. По всяка вероятност проблема ми е в камбанката, която до колкото разбрах, въобще не дава сигнал при диагностика ако е мецнала. И проблема се решава с нова. Оригинална е около 50-60 кинта. До тук добре. Злето е, че има бая разглабяне до нея (Супърб 1, при 2ката не знам как е).

 

п.с. - Ако по някаква причина се окаже, че имаш проблем с датчик и тръгнеш да го подменяш - смени всичките! Да, ще сложиш едни 150-200 лв. отгоре, но имай на предвид, че тръгват един след друг. Моите 4 думнаха в рамките на три месеца и половина един от друг. Чувам от други автомобилисти, че при тях се е случвало същото. И то не важи само за Шкода. Парктроник системите са си горе долу еднакви на всички марки от последните 25г. насам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, БИЛЯН ТЕНЕВ написа:

МЕРСИ 

Във форума се пише  с малки букви, слвдващите постове ги пиши  с тях !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте. Имам проблем с моя Супърб l 2005г., който скоро измъкнах от един склад след 8г. престой. Като включа задна, дава прекъснати фалшиви сигнали все едно има отзад нещо. Сменихме всичките датчици на парктроника, работи, но ме дразни...Между другото каква е тази камбанка и може ли от там да прави мизерии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bagration написа:

Здравейте. Имам проблем с моя Супърб l 2005г., който скоро измъкнах от един склад след 8г. престой. Като включа задна, дава прекъснати фалшиви сигнали все едно има отзад нещо. Сменихме всичките датчици на парктроника, работи, но ме дразни...Между другото каква е тази камбанка и може ли от там да прави мизерии?

 

Камбанката е самата пищялка, която надава вой при работа на парктроника. Самата камбанка е просто едно "говорителче". Нямам идея дали може да писка сама грешно, без да е получила сигнал за целта. Но се съмнявам.

Аз не разбрах какъв е проблема обаче. Преди смяната на датчиците и пискал фалшиво, че има препятствия. След смяната се е оправил или какво?

 

В интернет могат да се намерят схеми за местоположението й, но ако се търси Пасат 5 или 5.5. При Супърба би трябвало локацията да е идентична.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяха изгорели 3бр., като се включваше задна - сигнализираше, че не работи - тънкия продължителен звук. Реших да сменям всичките и от там започна. Давам на задна - работи, но тук там прави сигнал без причина. Иначе като доближа до предмет, си работи нормално. Колата преди не съм я карал аз и не знам какво е било.

Редактирано от bagration
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.