Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на 1,9тди


maxrpm

Recommended Posts

Имаме пробив, един колега каза че дизела му зимата си харчи 12,  и една много странна разлика. Сутрин в 6:00 с доста светофари за 6км, правя 7 , даже се очудвам. Като се прибирам , към 14:30 , успях с зор да го смъкна на 14...

 

Мисля си че дизела и бензина на къси разстояния си харчат еднакво ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    28

  • Izolini

    9

  • fabia 1234

    8

  • ID A

    7

Най-много писали в темата

Саше , знам , че трудно приемаш съвети , но ще ти кажа нещо тайно - намери си друг маршрут , зсщото в момента си като общински кон (отъпкал си си една пътечка и мааш само по нея).

Преди малко се прибрах от НДК и въпреки , че не се товарих от къде да мина , разхода не надвиши 7/100 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Утре на обяд ще мина през ВМА , да видя как ще е ... :) Днес даже на отиване , някакъв пич ми се пънеше с Опел Тигра на България ме издуха още , ама си викам ся човека е взел колата на жена си , аз няма да карам над ограничението , щото е пълно с камери , човека ме издуха, ама халал да са му актовете, има по 4-5 камери на кръстовищата в центъра, особено на Патриарха от НДК . Така че днес за сефте ме изпревари кола ... :)

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееех, Саше! 992 км (от които към 300 градско) с 53 литра. Ама то не става само с приказки, трябва да познаваш колата и най-вече да можеш да я караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Моята е на 302км градско, истинско чудо е че малко от малко се научих да я паркирам , не ме съди ... ;) Жалко че няма как да дойда с странната на срещата , да видиш как и ти ще и направиш 15 , като ти дам да я караш. Просто колата е адски бърза и адски лакома... Оня автомат е друго, хем лакомо, хем бавно... ;) на Боре автомата докато влкючи 2ра , аз съм на 4та , е*ем ти у автомата ... Ще го мина с Макса, това и двамата го знаем...  ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, разхода в градски условия е много относителен. Вчера направих около 9 с Жипката, днес по същия маршрут около 6 ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Ето снимки от днес. Имах доста обикаляне , задрах естествено отново, няма да коментирам ,че в колата беше зима , но много се накефих и вече всякаш не ме интересува разхода. :) Снимката е само протоколна. Колата е загряла , термометъра за антифриза не работи.

 

IMG-20200729-152423.jpg

IMG-20200729-152434.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Е, крака ми е тежък , ама няма такъв рахат . :) Единственото което забелязах, е че на клима , трудно се тръгва от 2ра скорост, иначе е раааааааай! :)

 

Някъде в Овча купел , тръгна Spens - Propaganda, все едно колата ги усети и знаеше какво да се падне , само минавам, виждам органа на реда , като чух текста , свалям двата джама , усещам как студенинката си отива и карам с 30 .... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май повечко си повисял по светофарите, иначе не знам къде ще отидат тези шестнадесет литра! Колко ти е трипа, 20-30км?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 км , от Цум , през Раковска , на Гешов десен до красно село и от там ок1 и после обратно до Стрелбище . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, не знам как го правих, но Варна-София с 150 на темпомат на магистралата (реални 142-143) и 110 междуградско (реални 102-103) го докарах под 6 на Супърб 4х4 ;) А с Мица градско само веднъж съм виждал над 10 и то при прибиране 7ми км Стрелбище за 1:45 мин поради мач и затворен Орлов Мост ;) Та не знам какво и как го правиш, ама не го правиш правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай разхода на 2рата памет. Този на 1вата памет започва от много висока стойност и пада с увеличаване на изминатите км. Такъв разход е присъщ за движение от по 1-2 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.07.2020 г. at 23:00, maxrpm написа:

Е, крака ми е тежък , ама няма такъв рахат . :) Единственото което забелязах, е че на клима , трудно се тръгва от 2ра скорост, иначе е раааааааай! :)

 .... :)

Забрави го това да тръгваш на втора. Съсипваш съединител и скорости и няма да направиш икономия, а само по-голям дискомфорт от тресенето. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно Саше, разходът ти е нормален !

Немъртвият, дава същия разход !

Никой не вярваше /особено Пепино и Гената/, ама е факт !

С един резервоар, минавам от 310 до 370 километра, градско шофиране ! Извънградско - почти двойно повече !

Карай си и да не ти пука ?

 

П.П.Става въпрос за 2.0 ТДИ, 140 магарета, "бомба-дюза" !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Фабия единичка 1,2 бензин редовно правех такъв разход при движение само в центъра. Даже не трябваше да пускам климатик (щото трябваше да слизам да бутам) с него отивах на 18. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Като се дава разход на гориво, трябва задължително да се уточняват условията и то с максимално много детайли. Защото е едно ако целта на пътуването е да се стигне до някъде и съвсем друго ако целта е да се види колко максимално/минимално може да изразходва дадения двигател. Моя Автомобил е 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG и в Град София, за около две и половина Години, над 10 л/100км не съм виждал да изпише за растояние повече от 1 Километър (за 500 Метра не ползвам Автомобил).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 9 часа, ID A написа:

Я дай разхода на 2рата памет. Този на 1вата памет започва от много висока стойност и пада с увеличаване на изминатите км. Такъв разход е присъщ за движение от по 1-2 км.

10.7 , но не знам защо има разлика, още немога да и разбера функцийте.

 

В София няма смисъл да се тръгва на 1ва , това е само в Симеоново , Драгалевци или някъде в провинцията в град с големи наклони , няма как да строша дългогодишен навик . Макса , така го карах с години , както и 120 ките, пък нищо им не стана, това е мит, че се тръгва от 1ва . Ако ти се прецака съединителя, и не си го сменял ти, значи си е бил за смяна ...

Преди 8 часа, ghost_rider написа:

Забрави го това да тръгваш на втора. Съсипваш съединител и скорости и няма да направиш икономия, а само по-голям

дискомфорт от тресенето. 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, maxrpm написа:

 

 

В София няма смисъл да се тръгва на 1ва , това е само в Симеоново , Драгалевци или някъде в провинцията в град с големи наклони , няма как да строша дългогодишен навик . Макса , така го карах с години , както и 120 ките, пък нищо им не стана, това е мит, че се тръгва от 1ва . Ако ти се прецака съединителя, и не си го сменял ти, значи си е бил за смяна ...

 

Head Shot!  ?

 

Саше, даже е най добре 2ра - 4та направо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аааааа, от 2 ра - 4та съм го правил , ама трябва на 2ра да си на 5500 оборота. Ок е ! Случва се , ако някой бавняр те издразни, а ти бързаш за работа, така става! :)

На 2ра , като го изпревариш , му показваш че това е Шкода (вижда ти задната емблема), после на 4та му става ясно че никога няма да настигне спортен автомобил и е време да си смени Х колата. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сменяй без съединител! Така го пазиш, че е скъп за ремонт... Само я дръж в обороти :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без съединител се изключва без проблем, когато се отнеме газта и колата не ускорява, но така и неможах да вдена тая простотия за двойното амбрииране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

...но така и неможах да вдена тая простотия за двойното амбрииране...

Само това да беше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maxrpm написа:

10.7 , но не знам защо има разлика, още немога да и разбера функцийте.

 Ами чети! И ръководства на български има. 1 и 2 памет се нулират при запълване на кой да е от броячите, чрез бутона и само за 1ва памет - два часа след гасене на двигателя.

10,7 среден е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.