Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на 1,9тди


maxrpm

Recommended Posts

Днес възникна интересен спор с едно приятелче. На мен средния разход ми го дава 7.8 смятам го за много и мисля че на колата и има нещо , макар че карам като отвързано говедо, после седнах в неговата . Средния разход беше 8.8 , той кара по - спокойно и мотора му е на по - малко километри от моя, но аз съм се возил при PRR когато октавията му беше на 1000км и си харчеше 5 извън града и 6.2 градско.

 

Колко е вашия среден разход на 1.9тди?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    28

  • Izolini

    9

  • fabia 1234

    8

  • ID A

    7

Най-много писали в темата

'лабав шофьор съм и трудно правя нисък разход, макар че се старая да не газя над 1800-2000rpm в града.

Градското из София ми е около 7-7.5. Между София и Пловдив застана на средно 6.5.

 

П.С. Честит ми първи пост и добре заварили на всички!

Редактирано от meteowrite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата си дава заводския разход даже и малко под него може да падне ама си е издевателство над другите участници в движението. Иначе на всички е ясно,че  е до зад кормилното устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, meteowrite написа:

'лабав шофьор съм и трудно правя нисък разход, макар че се старая да не газя над 1800-2000rpm в града.

Градското из София ми е около 7-7.5. Между София и Пловдив застана на средно 6.5.

 

П.С. Честит ми първи пост и добре заварили на всички!

Честит ти 1ви пост. Аз гледам да сменям на 2-2500 , ако сменям под 2 колата се тресе като трактор и няма особено голяма динамика. Под 7 на магистралата нямаше как да падна, като я настъпя да догоня другата кола и разхода отива на 15 и нагоре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 15 ти е моментен,да не те притеснява. За скоростта говори с цифри, а не коя кола гониш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на магистралата сме карали 100 -110, вдигнах 120 и се прецака нещо по турбото, което така и не разбрах кво е. Сега е ок, ама не сме карали бързо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тази скорост всичко над 4,5 за мен е много. Моята обикновенно ми дава 4.2-4.4 с тази скорост и натоварена 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя разликата е пренебрижимо малка 100-150гр./100км

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз 4.4 не мога да и направя , ако ще да се преметна през глава. Вярно че на 1-2 пъти я вкарах в лютеницата на 2ра, ама пак не вярвам това толкова да е качило разхода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашка , само виж каква невероятна логика има за твоя разход .. поне гумите ти са от косачка , трябва да правят много обороти за да изминат определено разстояние .. ако сложиш 17" ще правят по-малко обороти за едно и също разстояние и ще ти падне разхода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Гена, кое тежи повече 10 кг памук или дърва? Сашо, този борд нулира ли го преди да тръгнеш?  Ниски разходи се постигат с много км с постоянна скорост, без пържене и без спирания. Всяко спри тръгни ти изстрелва разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш на трип 1или2 които искаш да нулираш и задържаш бутона с които ги редуваш 1 и 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го нулирах и направих 5.7 до селото , имаше и градско имаше и междуградско , на магистралата карах с 14-15км/ч ама за кратко. Не мисля че мога да го смъкна под това , хем се постарах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.carspending.com/bg/vehicle/8794-skoda-fabia-1-9-tdi

 

От както си я засичам, последните 21 000 км. не по борд компютър, а на зареждания Средният ми разход е 5,26/100

Може да видите в горният линк, зареждания и разхода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О1 с такъв мотор 10/100 софийско градско, 5-6/100 междуселско, и магистрално... между 7 и 8 на100. Рекорда ми е 8.6/100 Бургас-София 2 часа и 20 мин., но бачкаше цялата магистрала и още не бяха измислили триногите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята извънградско, с шофиране според ограниченията падна до 4.5-4.6, а градско около 6 и нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мен вече ми е втора седмица каране и малко ми стана ясно - дизела си се кара като бензина, пак си сменяш скорости на 2000 - 2500 . Ако тръгваш на 2 ра иска малко газ при потегляне , и вече спрях да се вълнувам толкова. Онзи ден се прибирахме с едно приятелче от работа вечерта заедно , вика я виж колко ти е средния разход. Гледам и му казвам - 14.5 , братле , защо ? :)

 

Даже с него си говорихме, защото нали са ни еднакви шкодите - викам пичовете от шкода клуба правят 5 , аз не мога , той ми каза как е правил 5, вика излизаш на магистралата в дясна лента караш с 60 на 5та и ще направиш 5, с повече не става, в града си очаквай 9 за нормално.  :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено като пътувам за Германия колата е пълна и съвсем не карам с 60км в дясната лента а около 110-120км магистрала и 90км национал, в населено място според знаците. Зареждам на Петрол Видин и чак на 150км от немската граница в Австрия на OED/1050км/ и още не сме даже на резерва/лампа/. Обратния маршрут е същия с с тяхна нафта до Видин същия разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си напълнил резеровара до капачката с обезвъздушаване за да минеш толкова. Така стигам София Виена с по-бързо каране и накрая показва 0км на таблото. Не объзвъздушиш ли няма как да стане, още повече пък и да не ти свети резервата. С объзвъздушаване събира 54-55литра. Ако караш нормално 130-140-150 харчи над 5/100.  До 5.5, 5.6. Ако караш като бабичка с 80 и без климатик може да падне до 3.8/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между 57 и 58лтр. събира до капачката от сух резервоар, а за тези 1050км съм налял 43 лтр. пак до капачката и това са редовни пътувания не единичен случай. Скоростта съм посочил по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз като сипах до горе , без да обезвъздушавам , ми изчисли 620км ... Как минавате по 1000 , незнам, ама евала! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той компа изчислява докато вдигне максимално поплавъка/за него е пълен резервоар/ нататък до преливане не може да го отчете. Аз съм стигал до 357км само магистрално преди да мръдне стрелката, това което е резервата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.