Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабиа 1 Странната...


Recommended Posts

Здравейте . Мисля след мелеза и макса, да ви представя и странната. Фабия 1 , скапана напомпана нафта 101 коня. Все още не я чувствам като моя кола , но я закарах в сервиза , за масло скорости , масло мотор и нормалното първоначално обслужване.

За който не е запознат , от 6 години карам макса и исках кола с климатик (странната няма клима) . Една вечер харесах тази кола , реших че нямам пари за нея и я пуснах , ако някой я иска. На сутринта се събудих и нещо ми каза че това е моята кола. Отидох до Враца с приятел и почти се заобичахме, дойде и Алекси да я види и я капарирах веднага. Беше зле с алтернатора , не се пазарих въобще и казах че я взимам , но искам да мине 110км до София. След това се обадих на продавача след 1ден и му казвам имам пара, ще взема колата , на следващия ден му се обаждам - казвам ние пътуваме , идвам към теб и купувам! Накратко човека не беше готов с нито един документ и ги извади в последния момент , но най якото беше да се возиш в Голф 2 синхро и на левия крак да бройш 50 тачки , на дясния 20 тачки и при вида на няква к***ва да кажеш аз пари сега нямам. Без перипетии не мина и в Враца и в София. В Враца минахме последни за деня да изкараме времянки и то на молитви и на познати , още там забравих да и купя винетка . После се похвалих на бащата че няма вече карантина за влизащите в БГ , той каза не чу ли че е само за Гърция и Румъния , викам не, прекъсваше ми бнр на байра в ботевград, а после в София се благодарих че попаднах на 8 ми канал с Фабията, човека беше яко заспал, което ми спаси живота.  Купих на Фабията оригинално радио, защото нямам още пари за ново , ама и това ще стане , сменихме си масла , ремъци , ролки термостати, оправихме си турбината...

 

Събрахме се сговорна дружина и подкарахме безименка, към 14ти км до София се сетих че нямам ароматизатор борче, ама станалото станало

0-02-04-4eb2766ce4113b42ba6fd26fc4b03800381e586265d617bff17173a1009717c2_71c38b3e.jpg

0-02-04-9fd99423d6dd17e519abf6d092bb110d1fa55ad94e098edc235e06fbd5b8e74e_560a60c8.jpg

0-02-04-cbedfbd7fb517532b64354691c375d3dcff6e11b7e2c7f8a9a4cc364553d2830_31d7ec8c.jpg

0-02-04-ed1678d6f79301f4cfa6d408c0a179375df2ab81f062f5c1bf972760f465756c_cc8252ad.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеална е! Безаварийно да те мести по пътя! Да ѝ късаш гумите с кеф!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От твойте уста в нейните уши! Засега ме слуша, преговарям с един приятел да ми купи две гуми (Каза че пари за 14ки не дава, дори и назаем) Та, ще видим. Дано я бъде, засега трудно я паркирам , ама тя е странна. Подозирам че е лесбийка , но ще се науча . :)

 

Ще има стикери , пак без да знам какъв цвят ще са , искам да са изненада , но вече се финансираме от фонд работна заплата и може би ще са другия месец. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, тази кола си е за 15 цола. Събери пари и й купи некви готини джанти.

Безаварийни километри и газта до долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Алекси Георгиев написа:

Саше, тази кола си е за 15 цола. ...

Аа и 17 " ки събира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ID A написа:

Повече гума, по-меко возене.

Апропо, единия преден подглавник е сложен отзадзе улевУ.

Ивчо , ти си господин Орловото око, братле, ей сега ще отида да пия кафенце и ще ги разменя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора , дайте малко акъл. Искам да махна пепелника и на негово място да сложа cup holder от някаква кола. Евентуално да се играе с дремелчето, после да се пръсне с основа и с бежаво. Барчето на макса, ще пасне супер там, но с оглед на това че е нещо ценно , не искам да го режа в никакъв случай. Вариант 1 е да си купя барче от фелиция , друго и да отрежа него, вариант 2 е някой да предложи нещо от каквато и да е друга кола, което не е толкова ценно и ненамираемо, като барче за фелиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости!

Вариант 1 - оригинал

https://images.app.goo.gl/JDwbetjPFPGRQoqc7      вместо https://images.app.goo.gl/hLjbzY5zfUarmJUg8

Заб. Аз съм виждал такова само на снимка. Формално го слагат, ако не искаш пепелник и запалка. Сменя се цялата фация около лоста на скоростите, но поне е на щипки. Вариант е до вземеш една рамка от морга и да експериментираш с нея.

 

Вариант 2

https://images.app.goo.gl/x1funhAHvQUBhM2j7

Заб. Май беше от Пасат Б5 или Голф 4, 1 DIN, пасва перфектно на мястото на чекмеджето под радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За да няма объркване , казвам пак , за пореден и последен път. Оригинала го няма никъде , а и е само един, от дясно. Аз съм човек левичар, искам като возя някой , да е комфортно както за него, така и за мен. Поставките в жабката са плитки , нефункционални и смешни.

Вариант от г4/бора/пасат е неудачен тъй като по този начин остава дупка , пък и се губи чекмедженцето под радиото, което аз много си харесвам. Затова варианта остава само игра с пепелника. Не се търси оригинален вид. Търси се функционалност и комфорт , като се цели да се реже минимално или никаква част от бежовата пластмаса. Пепелника е черен, такива има под път и над път. С този пост смятам че изразих гледната си точка и моля да спре да ми се предлага заводския вариант, или идеята да ползвам задната поставка.... Идеята е безумна! :)

 

Ивчо , нали си наясно че това няма как да е поставка за чаша?

YMPE4oe.jpg

_200__2.jpg

Отделно че и оригиналната чашка за ф1 това от долу е толкова тънко, че на всеки завой, чашката ще пада. Моля те , недей !

post-32928-0-96126600-1326900394.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква дупка не ти остава. Половин ДИН са поставките за чаши и половин ДИН имаш джобче за бележки примерно. Цялото е 1 Дин. А относно пепелника, това което съм ти постнал е най-близко до това което търсиш. Питай в БриШкода, там го използват за чаши.

 

И за чаши, ако тръгнеш с такава чаша, на първото спиране ще олееш всичко. Само такива с капак. Тези за сокчета пред капанче. Аз не бих пуснал някой да ми се качи с такава чаша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ивчо , спри се братле, много приятелче си ми и много си те харесвам, но като започнеш да ми говориш за оригиналното оборудване в случая чашка и колко е готино оригиналното радио и ми се иска да сменя станцията, заклевам се.

преди 13 минути, ID A написа:

И за чаши, ако тръгнеш с такава чаша, на първото спиране ще олееш всичко. Само такива с капак. Тези за сокчета пред капанче. Аз не бих пуснал някой да ми се качи с такава чаша.

Ето тук сам го казваш. Варианта не става. Пак ти повтарям , не аз се уча да използвам автомобила, той трябва да е удобен и комфортен според мойте нужди!

 

Както казах по - горе искам функционалност , тоест барчето от което бих отрязал поставките и бих ги насадил в фабията искам да става за всякакви чашки , а не дебилната поставка на Шкода, която както виждаме на снимката , освен че я няма никъде , е и супер нефункционална и е само 1.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не се сърди , все пак на крака ми пише Skoda Estelle за forever , макар да съм си го правил сам. Винаги ще бъда практичния пич, който няма кинти и дава газ до ламарината. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е Саше, особено ми хареса салона,  безаварийно и да те слуша! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Мерси Ники, и мен ме кефи , понякога не слуша, ама като я напляскам , започва да слуша . :P

 

So i said it, so i did. Вече спокойно в колата се пие кафенце! За малката чашка , намерих тръба със същия размер и стана перфектна. Голямата е с размер на кенче 500ml заради чашите на Dalmayr/Alcohol&Tabaccov, можех да изнаглея и да поизрежа още малко oт долната част на конзолката на пеплника и да влиза цяло кенче ,ама щеше да е малко hanging by a threat в смисъл от черната конзола щеше да остане 2мм , затова сега събира само 330ки кенчета. Не казвам че някой ден няма да реша и да го поизпиля още, ама засега тестваме. 

IMG-20200610-130644.jpg


IMG-20200610-145941.jpg

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ето я и версията с контакта, но бакелита се счупи много лесно от бормашината, трябва да се реже много леко с дремел преди да се изпилят двата ъгъла на маската , а белите контакти на "Найден киров" се чупеха още по- лесно , дори само от върха на бургията... Иначе пасва , все едно за там си е правено...

776.jpg

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Алекси Георгиев написа:

Саше, ти си доста креатив, ама къде набара тва ПК 203 ? 

В мазето в работата , много добра работа върши машината, ама тече масло върху патронника , и като я включих на бърза скорост и ме опръска целия с масло.. :) Тогава разбрах , защо колегите я ползват на бавна предавка... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А иначе от дърво салам си е вярно, даже мисля че с фреза , може да стане още по - хубаво , голямата дупка на втори опит ще я направя по - хубаво, дори и с бургията. Oнзи ден се сетих - пълниш с твърд гипс кенче 500, увиваш го с шкурка и си става перфектно.  За модел ,сега, ползвах капачка от бурканче. Ама то така е, като е за сефте... ;)

 

Вече нямаме IMMO малко треперих , докато пукаше лепилото, но приятел ми даде кураж. Сега можем да си направим резервен ключ от заготовка за Фелиция , с универсално дистанционно на 433мхц, за общо 36лв, вместо да дадем 120 лв , колкото вървят в продавалника, без чип и копирането на IMMO- то още майка си и баба си , аз ако си загубя единия ключ, ще ми е по - евтино да я бутам...  ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, сори за спама в темата ти, но ако не си разбрал - аз работя с доста добри цпу машини, които пресъздават лого по проект върху всякакви материали (без текстил и хартия). Мисля че изрязването на кръг за чаша може да стане докато самата машина загрява сутрин от 8:00 до 8:01 часа

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Eпаааа , като се опарича, ще взема още едно барче, ще ти пратя двата капака и ще те споменавам с добро, докато си пия кафето. ;) Днес осъзнах че само моя Бош, от всички модели алтернатори , не му се сменят четките, та ся трябва да дам 64лв за реле и съм малко късо...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си HC-Cargo цената е по-ниска а качеството е отлично и на двете коли съм с такива едното гони 100к км, пишеше Cargo by bosch, справка HC Cargo. Holger Christiansen е част от Robert Bosch GmbH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.