Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен проблем


skoda 120L

Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време има едно странно поведение на колата не знам дали е проблем.

При даване на контакт пибипкащия сигнал го няма ,всичко друго си е както трябва индикации светват и гаснат след няколко секунди не усещам разлика в поведение или да има нещо. И преди го е правил рядко, но от две седмици само един или два пъти от примерно 15 пъти го имаше. Някой имал ли този проблем дали да се проверят бушоните или проблема е друг. Колата е 2.0 TDI BKD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" пибипкащия" сигнал при подаване на контакт , не сигнализираше ли за " непоставен" предпазен колан ?! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ohboli19 написа:

" пибипкащия" сигнал при подаване на контакт , не сигнализираше ли за " непоставен" предпазен колан ?! 

 

Той се включва само ако колата потегли без да е поставен колана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се активира още при подаване на контакт , но може при мен да има странно поведение или пък защото моята Октавия е първо поколение .

Просто предположих .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.06.2020 г. at 7:31, ohboli19 написа:

" пибипкащия" сигнал при подаване на контакт , не сигнализираше ли за " непоставен" предпазен колан ?! 

 

 

 

ДА същия сигнал даже и зимно време като падне температурата и се явява снежинката с температурата. При мен от както съм я купил няколко години колата и при подаване на контакт го има този сигнал. Колега ohboli19 и моята е 2005 първото поколение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имах предвид , че е възможно понякога ( поради " замърсяване " в карабината на колана " ) колата да не отчита че  не е поставен колана и да не сигнализира .

Но както казах и в предния пост , само предполагам .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2006г и сигнализира за неработещ airbag ,но ако няма какво да ти съобщава не би трябвало да сигнализира.Може би си имал грешка която вече не съществува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от първото поколение - сигурно има сигнал, но понеже темата е в рвздела за Октавия 2, си помислих, че за “двойка” става дума и за т’ва се зачудих, защото при нея - няма никакви “бибитки” :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Ако е от първото поколение - сигурно има сигнал, но понеже темата е в рвздела за Октавия 2, си помислих, че за “двойка” става дума и за т’ва се зачудих, защото при нея - няма никакви “бибитки” :)

 

Ами Октавия 2 е обърках се исках да кажа че не фейслифт на Октавия 2. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може би ти е колана.Аз лично този проблем го отстраних благодарение на Пепино софтуерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте проблема засега е решен .? След напръскване със сгъстен въздух и контактен спрей на машинката за колана нещата се оправиха. И установих следното ако подадеш на контакт без да си закопчал колана се чува това титкане, но ако е закопчан колана и тогава се подаде на контакт не се чува (явно за подсещане преди да запалиш че не си с колан).

Благодаря на всички колеги които се включиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.