Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ при избора на Октавия 3


octaviavrs_

Recommended Posts

 Здравейте, колеги!

 Нов съм във форума и се нуждая от вашето мнение и опит. Спрял съм се на Октавия 3 2.0 TDI. Набелязал съм си една 2.0 тди 184кс с VRS пакет и DSG скоростна кутия, но като цяло не съм имал Шкода и не знам много за самия модел. Това е обявата: https://www.cars.bg/offer/5e481475f723690f2f400853
 
 Интересува ме всичко, което би могло да ми е от полза и да се отнесе към горе споменатия автомобил - поддръжка, обслужване, къде са слабите места от към двигател/скоростна кутия/окачване. В обявата пише, че колата е ЕВРО 6, 2016та година, дали е истина или продавачът е писал каквото сметне за добре? 
 Също така какви са разликите между VRS версията и обикновената Октавия, освен VRS пакета отвън и частите в интериора?
 Като цяло съм чувал, че DSG е по капризно от към обслужване и по-чупливо (скъп ремонт заради 2та съединителя), в този случай ръчката по-добър вариант ли е за това купе? На какво по-специфично да обърна внимание при огледа на автомобила, защото ще ми бъде от полза! 

 

п.с. Извинявам се че пускам нова тема, но не успях да изчета всичките мнения, които преди са публикувани. Ако сметнете за добре, може да ми прехвърлите питанките към правилното място. Ще съм благодарен ако споделите мнението си и за конкретния автомобил също! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, octaviavrs_ написа:

 Интересува ме всичко, което би могло да ми е от полза и да се отнесе към горе споменатия автомобил - поддръжка, обслужване, къде са слабите места от към двигател/скоростна кутия/окачване. В обявата пише, че колата е ЕВРО 6, 2016та година, дали е истина или продавачът е писал каквото сметне за добре? 
 Също така какви са разликите между VRS версията и обикновената Октавия, освен VRS пакета отвън и частите в интериора?
 Като цяло съм чувал, че DSG е по капризно от към обслужване и по-чупливо (скъп ремонт заради 2та съединителя), в този случай ръчката по-добър вариант ли е за това купе? На какво по-специфично да обърна внимание при огледа на автомобила, защото ще ми бъде от полза! 

Забравих да спомена Октавия 3 дали има ADBlue ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VRS си е различна кола от обикновената Октавия. Дизела е ОК, но е по-читав, когато е куплиран с ръчна кутия. Просто DSG-то работи много по-добре с бензиновия двигател. Т’ва не значи, че е смотана комбинация тази, която си харесал. Изгледжа ОК на снимки. Бая глезотийки има и са пропуснали тази от която “боли глава” - панорамния покрив. Покарай я, слушай да не вие турбината и да не тропа по окачването. Закачете я на VAG-COM - би трябвало да си каже ако има проблем. Провери всичко електрическо дали е изправно също. Двигателя до колкото знам няма никакви грижи. Разбира се, ако е поддържана, както трябва ще е идеален вариант. Но все пак е употребявана и трябва да имаш едно на ум. Лично аз, бих я тествал ако търся кола. Относно подръжката - нормалните неща, като всяка друга кола среден клас. Успех, и да се похвалиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

 

Нов съм във форума и реших да пиша тук за да не правя нова тема. Нуждая се от съвет при покупка на Октавия.( Търся дизел, комби)

За сега съм набелязал 2.0 TDI DSG 150 кс 2013 г.  и  1.6 TDI 110 кс 2016 г.

Моля ви за съвет за предимствата и недостатъците на двата модела - кой двигател препоръчвате?; втората кола е ръчка и знам, че DSG е капризна (както е написал и колегата по-горе). Също има и разлика в годините на производство, не знам дали има голямо значение.

 

Благодаря ви. 

Редактирано от Roland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната разлика е, че единият върви повече от другия. Като гледам годините сигурно става дума и за две различни поколения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако караш предимно градско 110 кс сили ще е достатъчен но,ако пътуваш често по-добре избери 150кс. кс при 2.0 дсг не проблемно стига да поддържано (смяна на масло 60к км )доказано със сервизни документи ,иначе си е лотария

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Имам нужда от вашето мнение за следната обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11595495023254124

Заслужават ли си парите за тази кола? Мисля да се възползвам от безлихвения лизинг. Какво ще ме препоръчате да гледам и да питам за нея когато отида на оглед?

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен цената е висока, но все пак я продава Еуратек. би трябвало да има сервизна история до 4-тата година поне. ако е била застрахована в алианц, търси връзки там за евентуални щети по каско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги здравейте,нов съм във форума и още нямам шкода но искам да си купя  октавия 2014-2016 ,2.0 дизел 150к.с,моля да ми дадете съвет за този автомобил,заслужавали си,добри и лоши страни,скъпа ли е много за подръжка и всичко друго което може да ми е от полза

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 10.09.2020 г. at 10:06, milenov68 написа:

заслужавали си

Как се определя, дали един автомобил си заслужава? Според мен е добра кола, за парите си и това което предлага срещу тях. А това, на какъв екземпляр ще попаднеш е лотария, която нама как ние да отгатнем. Аз карам такава и нямам оплаквания. Но я имам от чисто нова. Не знам за сериозни проблеми по този двигател, освен воднат апомпа, която се сменя с ангренажния ремък и я забравяш. В официалния сервиз една смяна на масло и филтри, с предни и задни спирачни накладки ми излезе 550 лв. ,друго не съм поддържал там, само нафта и газ :) 

Но да си знаеш, Шкода не е Ауди. Шумна е, не е с премиум материали в купето, но е корава кола. Та, дали нещо си струва, може да определи само този, който го плаща ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.