Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с климатик


Руси

Recommended Posts

Здравейте,от скоро съм собственик на шкода Фабия 2003,1,9sdi,. Та климатика е зареден но на моменти почва да духа топло,от какво може де е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип диагностика и евентуално да се види за дефектен датчик за температура. В таблото са три. 

Другото издърпай панела около врътките за въздуха, като подхванеш отдолу напред и далеч от врътките, предния панел около тях. Само е щракнат.  Под едните прорези е един от датчиците за температура. Виж да няма мъхища около него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или ще каже , че някой датчик отчита грешно или , че клапата за топъл/студен въздух умира .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или по някаква причина, например затлачен радиатор, компресора на климатика прегрява и термо защитата го изключва за да не гръмне. Или ако си преди фейса не ти включва втората перка и съответно пак прегрява.

Редактирано от felicialx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.05.2020 г. at 10:45, felicialx написа:

Или по някаква причина, например затлачен радиатор, компресора на климатика прегрява и термо защитата го изключва за да не гръмне. Или ако си преди фейса не ти включва втората перка и съответно пак прегрява.

Ами, трябва да я запаля и да пусна климатика а след това да гледам дали перките въртят ли.И ако не върви значи е от там,защото като го зареждах човека ми каза за някаква клапа че можело от нея да е но не е сигурен. А потинциометър или както се казва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перките да, трябва да въртят. Не знам в същност, моята е от фейса 2006г и перката е една голяма. Преди фейса са 2 перки, но не знам като се пусне климатика дали въртят двете или само едната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип при две перки въртят и двете, но имаше модели и само с втора перка без мотор. Иначе перките трябват само на място, при движение не са включени. Но тогава се хваща, че студено има само при движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем наскоро. При мен проблема беше малко количество фреон и клеясал регулиращ клапан на компресора. Решението - смяна на клапан и промиване на системата, което струва 150 лв. Диагностицира се след като се зареди климатика и се провери налягането докато работи системата. Клапана клеясва и се задръства със стружки от компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като го зареждах и климатика вървя бая време включен в машината,момчето каза че компа показва че е наред всичко и масло и имаше и фреон,сега отивам да видя за тоя потинциометър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами там където аз ремонтирах климатика, гледаха налягането на самата машина която зарежда фреона (не знам какво и е наименованието), а не на компютъра. Също така, забелязах, че си от Сливен - дано да намериш доверено място за ремонт на климатика, защото на един приятел му откраднаха фреона при обикновенна диагностика :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи къде да знам да не ходя там,а проблема ми е клапата,защото система та е пълна и всичко др е наред 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото за избягване е Автоцентър Панос до старото ТПК Изкуство (пътя за Речица). Сервиз където да отидеш, не мога да препоръчам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.