Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч в багажника фабия комби


mitakkk

Recommended Posts

Здравейте,

появи ми се теч в багажника. Уплътнението на багажника според мен е здраво и си мисля дали не може да е от третата стоп светлина. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Ще съм ви благодарен за всякакви съвети и насоки.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е теча? Прекъсва се пръскалката за задното стъкло и при натискане на лоста шурти в купето. Обикновено на снадката под задния ляв говорител. Другото е да е откачена от третия стоп, там е дюзата за задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

благодаря на ID A за отговора.

Открих от къде е теча. Облепих с книжно тиксо трети стоп, фугата между багажника и тавана и почнах да лея вода. По метода на изключването се оказа, че тече от мястото на закрепяне на задното стъкло за вратата на багажника, по точно в горния десен ъгъл. Установих, че стъклото някога е било сменяно и вероятно не е монтирано правилно. Сега стои въпроса възможно ли е да се реши проблема без да се налага смяна на задното стъкло? Ще съм ви благодарен за съвети.

За момента като времянка съм лепнал едно книжно тиксо и така не тече.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mitakkk, как разбра че има теч? В смисъл, къде беше мокро? Причината да питам е, че аз намирам петна от изсъхнала вода по щората, но никога не съм виждал да капе или да се събира вода или да тече от някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Black_Fury написа:

@mitakkk, как разбра че има теч? В смисъл, къде беше мокро? Причината да питам е, че аз намирам петна от изсъхнала вода по щората, но никога не съм виждал да капе или да се събира вода или да тече от някъде.

 

Имам вода по щората. Облепяй с книжно тиксо всички фуги, и лей вода докато излезе къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, mitakkk написа:

 

Имам вода по щората. Облепяй с книжно тиксо всички фуги, и лей вода докато излезе къде е проблема.

 

Мерси, да и аз трябва да направя това. Странното е, че моето стъкло е сменяно, но петната ги намирах и преди смяната и сега след смяната. Като имам резултати ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш грамотни стъклари , ще могат да го разлепят (реже се стария силикон с корда) , почиства се стъклото и се лепи отново , но може и да го пръснат или скъсат реотаните. За всеки случай може да го облепиш с фолио отвън докато трае процедурата , за да не чистиш много ако го счупят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах капки по щората и така и не разбрах от къде са. От някъде идваше вода и влага по уплътнението на петата врата от .явата му страна, но не беше от маркуча за чистачката. При мен водата не беше много и не съм се занимавал да търся причината, но явно си е харатерен проблем за фабия комби както и течащите задни врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.