Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Демонстративно шофиране


Recommended Posts

Aз се обърнах на 16 , ако не помниш , описах даже и причините защо е станало , и то не с кола , а с фиат типо. Аз не се правя на нищо , аз съм си голяма работа. Пиши на вайбъра, забавно ми е да си говорим, но факта че мога и знам да карам, няма да се промени , братле... ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 70
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    18

  • Izolini

    10

  • ID A

    6

  • Алекси Георгиев

    4

Най-много писали в темата

Всеки ден по улиците умират хора, които се мислят за “голяма работа” и такива, които знаят, че не са, но съдбата ги е срещнала с някой, който “може и знае как да кара”. Не те познавам и нямам наблюдения как караш, но мен лично би ме било срам да кажа, че съм големия шофьор ако преди това съм заявил, че взимам завоите на съединител.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но за да си добър в нещо, трябва да го правиш както трябва, а не както ти е комфортно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и на “рало” се карат ски, но удоволствието от карането им, скороста и завоите се случват при успоредни ски! Има неща, които се правят по точно определен начин, а не така, както “ми е удобно” :)

И има защо, завоите да се взимат на скорост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай във всеки удобен за нас ден , да ме научиш. Днес се пробвах пак да завия с Фабията на 3та и щях да се пребия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, ID A написа:

Продължавай с глупостите и рано или късно това ще е резултатът.

Не бе пич , реално , аз ще си продължа с глупостите и резултата ще е нула акта, никакви ПТП и чифт скъсани гуми. Аз просто не мисля като пенсионер, който си кара комбито с цимента , за да си направи бунар! Аз имам Шкода и я карам , като такава , докато си пия кафето и си тръскам фасчето през джама... За отрицателния резултат за който говориш , вече е късно имам доста стаж зад волана.

 

А това че  лично ти , винаги караш в най дясна лента, където всички се изнасят , си ти е навик от завода , да спазваш правилата . Според мен в крайна дясна е опасно и карам винаги  в крайна лява , защото там рейсове няма, никой няма да ме засече и само БМВ ще ми присветне. Освен ако не ме изпревари Боре, да ми бие едни спирачки с 4 диска с 3.6 v6 .

Стига , говорите ми глупости , и досега само на гената му правя евала , другото са някви догатки - аз си купих уж домати , ама те се оказаха краставици ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, т’ва, че взимаш завой на 3-та предавка, а не на изключена от скорост кола, изобщо не значи, че правиш правилното нещо. Завоя може да е бил за 2-ра :) Също, вероятно знаеш, че влизането в завоя отново трябва да е съобразено със самия завой. И не, че не става да си завиваш на неутрална - става, просто е по-добре, да си на ПОДХОДЯЩАТА предавка в завоя :)

А за стажа - изобщо няма смисъл да говорим. Имаш достатъчно стаж, аз вероятно също имам приличен, но къде пише, че като имаме еди-колко-си-километра-на-волана, сме добри шофери? Винаги може да научиш нещо ново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, zloQQ написа:

А за стажа - изобщо няма смисъл да говорим. Имаш достатъчно стаж, аз вероятно също имам приличен, но къде пише, че като имаме еди-колко-си-километра-на-волана, сме добри шофери? Винаги може да научиш нещо ново :)

Аз винаги пазя хората около мен , това не значи че няма да запаля на фабията , гумите от 2012та  на вафлички като БМВ, ама другите хора биха ги продали тея боклуци. Когато продадеш гума от 2012 и някой я купи , а ти не чувстваш никаква вина, какъв човек си ?!?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти по закон трябва да се движиш в най-дясната лента извън населени места. Защо висиш в лявата? Това че някой ти присветва, значи блокираш трафика и не си ползваш огледалата. За пазенето на околните, сещам се как на едно ходене до Първенец, преди един от Шеловете скочи на спирачката при 140, като видя знака за камера, защото си мислеше, че разрешената скорост е 120. Което няма лошо, ама точно тогава едно Ифинити ти присветваше отзад. И до днес се чудя водача ли реагира или колата. Единствената причина да си отървеш боя тогава, беше колоната Шкоди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, факт е че до едно време преди години, мислех че скоростта на магистрала е 120, 2005, когато учих листовки , беше толкова. Това за дясната лента е по закон , да , но е неправилно и неудобно и изморява водача. Постоянно трябва да дебнеш за някви бавняри и пенсионери дето се включват в движението, като цяло в тази лента карат само автомобили с технически проблем, скутери под 50 кубика, скейтбордисти и прочие.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, maxrpm написа:

Да, факт е че до едно време преди години, мислех че скоростта на магистрала е 120, 2005, когато учих листовки , беше толкова. Това за дясната лента е по закон , да , но е неправилно и неудобно и изморява водача. Постоянно трябва да дебнеш за някви бавняри и пенсионери дето се включват в движението, като цяло в тази лента карат само автомобили с технически проблем, скутери под 50 кубика, скейтбордисти и прочие.

Пожелавам ти да станаш на 70 г , но да си запомниш тези думи  и тогава да се размислиш за сегашните ти писания ! Ние пенсионерите няма да се върнем на твоите години, но ти, жив и здрав да си, ще дойдеш на нашите и тогава ще е друго !

Редактирано от shotik
печатна грешка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, много ме кефи ентусиазма ти по Шкодите! Но относно разбирането ти за шофорането, честно изправяш ми косите и не само мойте. В момента в който си повярваш, че си със супер рефлекси и си супер шофьор стават белите. И Ива Русинова и на който друг се възхищаваш са скъсали десетки или повече сетове гуми. Но са ги скъсали на пусти паркинги/писти. А ти пристигаш редонно с писъци на гуми и всички са на тръни. Айде с новата кола умната вече ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, ID A написа:

Сашо, много ме кефи ентусиазма ти по Шкодите! .....Айде с новата кола умната вече ?

Благодаря. Спокойно, Ивчо! Новата кола дойде с гуми от 2012та и бутонче за ЕSP OFF :D Пробвах бутончето и видях че работи, даже на таблото се изписва инструкция в коя посока трябва да се върти кръгчето. :D

 

преди 36 минути, shotik написа:

Пожелавам ти да станаш на 70 г , но да си запомниш тези думи  и тогава да се размислиш за сегашните ти писания ! Ние пенсионерите няма да се върнем на твоите години, но ти, жив и здрав да си, ще дойдеш на нашите и тогава ще е друго !

Eдва ли ще доживея пенсия, пък и дядо ми си кара още , а е на 89 ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, maxrpm написа:

 :D

 

Eдва ли ще доживея пенсия, пък и дядо ми си кара още , а е на 89 ;)

Някога , когато работех като локомотивен машинист  и аз си мислех ,че няма да доживея  за пенсия , но както  се вижда над 16 г съм пенсионер, там не пострадах, но имам две  катастрофи, едната челна с Шкода Фелиция 2001 г , за които не бях виновен , така ,че нищо не се знае ,кой до кога и как ще е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали темата е за демонстративно каране - ми те , на. Демонстсрация как не трябва да се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, ID A написа:

За пазенето на околните, сещам се как на едно ходене до Първенец, преди един от Шеловете скочи на спирачката при 140, като видя знака за камера, защото си мислеше, че разрешената скорост е 120. Което няма лошо, ама точно тогава едно Ифинити ти присветваше отзад. И до днес се чудя водача ли реагира или колата. Единствената причина да си отървеш боя тогава, беше колоната Шкоди.

 

Преди 7 часа, maxrpm написа:

Да, факт е че до едно време преди години, мислех че скоростта на магистрала е 120, 2005, когато учих листовки , беше толкова.

 

Вярно е, че Сашето, движейки се в лявата лента, натрепа спирачките, когато видя камерата. Ама не свали скоростта до 120 км/ч., а до 90 км/ч. И за малко да качи в багажника онова Инфинити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засъжаление живея до колегата, не го познавам, но съм го засичал няколко пъти, как безумно кара из квартала. 
И като му чета глупостите изпитвам ужас, че градината на децата ми е в близост до мястото къде е паркирана колата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Milen Dimitrov написа:

Засъжаление живея до колегата, не го познавам, но съм го засичал няколко пъти, как безумно кара из квартала. 
И като му чета глупостите изпитвам ужас, че градината на децата ми е в близост до мястото къде е паркирана колата му.

Я направи клипче как карам в квартала , да видя и аз ... Пък ако искаш звънни някой ден да се видим в градинката, да ми кажеш , като в оня виц за младши полицай Лазер, какъв трябва да е звука с 30 и какъв е звука с 50. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, не се зъби, не си в позиция! Правиш пилежи, простотиЙй, а покритието ти от към шофьорски умения е на ниво "ръцете ми пречат".

Когато на НИМ някой види да се задава черна Фелиция първата работа е да извика "бягай, Сашо идва!".

 

Затрай си малко, щото вече освен опасен стана и смешен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам с какво не съм в позиция да отговоря на някого, според когото 30км/ч е бясна скорост, а това че някой казва на ним - сашо идва , бегай е нормално, няма да ми застане на пътя човека ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.