Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за предни пружини


jorojoro

Recommended Posts

Здравейте!

 

Налага ми се да сменя предните пружини на Октавията.

Отворих няколко сайта за да проверя цените... има толкова много марки и цени започващи от 35 до над 100 лева за брой.

Питането ми е каква марка пружини да си взема? Откъде е най-изгодно да ги купя? Има ли нещо по-специфично в избора?

Проверявах и уж няма разлика в типа пружини за дизеловите и бензиновите мотори... Така ли е?

*не бих искал да купувам пружини от морга, тъй като не се знае докога ще издържат...

И последно - смяната им трудна ли е? Колко време отнема долу-горе?

 

Поздрави!

И бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега им погледнах маркировките - две сини и две зелени точки... което отговаря на 1J0411105C по VAG...

Може ли някой колега със същата кола и мотор (1.9TDI AHF) да сподели дали и при него е същата цветова схема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяната, ако не си го правил до сега, не се захващай.

За пружините - вземаш съобразно модел, двигател,обозначение на мотора, мощност и спортно или нормално. Вземи си и тампони /маншони - при необходимост/.

За марката е най-добре да се консултираш с този, който ще ги сменя.

Ако не си повдигнал предницата, сега е момента.Има стандартни втулки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни скоби за пружини и нещата се случват, поне аз не се притеснявам да го направя. За човек, който не го е правил, може да отнеме около 3 часа за двете страни, при положение, че имаш нужните инструменти. За марки не съм се интересувал, а относно втулките за повдигане, аз не бих пропуснал момента, ако имам нужда и желание. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си по-твърди пружини от твоите /в нета има таблица със стойностите/. Тогава не се налага да се слагат втулки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, venll написа:

Вземи си по-твърди пружини от твоите /в нета има таблица със стойностите/. Тогава не се налага да се слагат втулки. 

Намерих я таблицата, но не е ли по-добре всичко да се придържа към оригиналното?

Оригиналните ги дават за 149LBs... т.е. е по-добре да сложа с по-висока стойност (по-твърди)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.