Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Октавиа - гасне в движение


smihaylov

Recommended Posts

Здравейте,

след няколко месечни усилия за откриване на проблема, се обръщам за съдействие и идеи към форума.
Колата е Octavia 1.9 ТДИ, 2008 г.

Проблемът е следният.

Колата гасне в движение. Случва се веднъж на 2-3 седмици. При сваляне на скоростта и намаляване, колата изгасва все едно съм извадил ключа. След което не иска да запали поне в следващите 30 мин. Ключът върти и двигателят се усеща, че иска да захване, но нещо не му достига (все едно е задавена). Проблемът винаги го прави при загряла кола в движение, при сваляне на предавка (ако е от значение).  На място цял ден работеше, но не изгасна. 

Сменени са следните неща:

- датчик на колянов вал;

- датчик на разпределителния;

- горивна помпа (целия комплект);

- имаше загоряло реле на горивната помпа - изчистено е;

- сменен термостат;

- акумулаторът е на 1 година;

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, smihaylov написа:

При сваляне на скоростта и намаляване, колата изгасва все едно съм извадил ключа.

Да разбираме, че всичко по таблото гасне ли? На диагностика излизат ли грешки? Да не би да прави номера имобилайзерът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавия 1 имаше едно реле, дето ме прецака така мен. Цъкаше чат-пат, но освен т’ва, нямаше никакви смущения или каквото и да било по колата. И в един момент - угасна. После запалих малко трудно и...до следващия завой. И до там. По спомен, беше реле-109 отговарящо за компютъра на колата. Пепи дойде тогава и я закачи за диагностика и вика - някой е свил компютъра, хахаха. Никаква връзка с него. Та...смених релето и от тогава се ослушвах - цъка ли нещо - оглеждам, какво е, да не стане пак гаф.

Та, погледни дали не е там проблем (предполагам, че колата има подобно реле) - може да се е измъкнало и да не контактува добре.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, winrg написа:

Да разбираме, че всичко по таблото гасне ли? На диагностика излизат ли грешки? Да не би да прави номера имобилайзерът?

Да, изгасва всичко и остава да свети лампичката за акумулатора. След като върна ключа всичко си е нормално и й трябват поне 10 мин, за да запали. Нищо не излиза на диагностика (на 3 места съм ходил), не е имобилайзер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ти е стрелката на температурата?

Предполагам че двигателите 2003-2008 нямат огромна разлика.

При мен 2003 тди помпа дюза се оказа температурен датчик.

Симтомите бяха същите- в движение гаснеше и стрелката за температурата се държеше неадекватно....

Извинявам се ако съм направил неадекватно изказване от незнание :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От камара време се каня да споделя опит и все забравям .. надявам се този път да успея.

Има не малко теми по този въпрос за "последното" поколение на 1.9тди :)

 

Най общо казано , за да гасне в движение значи не и стига нафта.

Следващият път като го направи спри и развии горивния филтър (с 6 Т25 е ) и виж дали има нафта. (най-вероятно няма да има).

Потенциални проблеми :

- Подкачващата помпа в резервоара.

- Релето което управлява помпата

- Маркучите за дупки, въздух

- Маркучите дали не е разменен този за обратна нафта (тъпо , но в комшииския форум има поне 3-4 подтвърдени такива случая).

- слабо вероятно , но вероятно е от гумичките на дюзите. (пак държало леко въздух).

 

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=24&t=484146&start=15

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз имах подобен проблем.

Оказа се студена спойка в релето за упраление на двигателя/ако не се лъжа 109/.

Намира се под кормилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Проблемът се оказа:

Цитат

- Маркучите дали не е разменен този за обратна нафта (тъпо , но в комшииския форум има поне 3-4 подтвърдени такива случая).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте, колеги.

 

И аз съм с подобен на тук описания проблем. Колата гасне в движение. Бам, нещо цъка леко и двигателя изключва. Свети на таблото само лампата за светлините и самото осветление. Всичко друго изгася + малкия дисплей. Спирам, изключвам и след 2-3 мин . тръгва и няма проблем. Ако пробвам преди това нищо не свети по таблото и дори не съм пробвал да запаля. Според диагностиката е нещо по ел. системата и сега ще падне търсене ако изобщо може някой да я погледне преди празниците. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко в страни (относно автомобила), но по темата де. Докато карах О1 ми се случи т'ва с цък-гасне. Оказа се релето на компютъра. Смешни пари струваше. Пепи диагностицира проблема за 2 минути. Смяната на релето отне 10 минути с покупката. Та...ако и при теб е такава схемата - погледни релето. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи я погледна и грешката беше нещо свързано с тоците и прекъсване на тока към ЕКУ-то, нещо с кабелите който отиват към компа. Доста е зает и след нова година ще може да помогне, но според него с доста разглобяване. С Мишо от Герман се свързах и се надявам петък да намери проблема. Ще споделя ако се намери решение, но и мен ме кара да мисля, че е нещо по тоците, а не помпата или дюзите . Сетих, че ден-два преди това направи един странен номер след загасяне изцъка и после няколко мин нямаше ток и после стана това с прекъсване в движение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкането води към реле някакво...

Успех и дано стане бързо и леко за джоба!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво тъпо реле се е скапало. Мишо от Герман го смени сметката е  50лв и много псувни който отнесох доката гаснеше по пътя за там. На прибиране никакви проблеми нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.