Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смущения в звука


Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата е Октавия (1U5). Имам прокарана инсталация за бас каса и усилвател. В левия праг плюсов кабел от акумулатора до багажника , в десния чинчови кабели пак със същата дестинация. Дори и при намалена музика на 0 се чуват звуци които излизат от бас касата. Вчера извадих плеъра докато е включен и свири , размърдвайки кабелите ( евробуксите и чинчовете) установих че отново има смущения които излизат през тубата. Някой имал ли е такъв или подобен проблем? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли отделен минус от усилвателя който да е закачен или на акумулатора или някъде по купето?

И имаше и някакви други причини свързани с такъв шум, мисля че някъде из форума имаше подобни теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро имах подобен проблем, след монтаж на навигация. Чувах оборотите и разни други шумове в колоните... Много четох за инфо и реших сам да пробвам да си реша проблема, щом при монтажа си оставиха ръцете. Почти на 95% си го реших.

Най-вероятно е лоша маса някъде. Както колегата по-горе казва виж къде отива минуса от усивателя, друг вариант е да не са ок чинчовете, също при радиото отзад виж дали чинчовете са възможно най-далеч от захраването на плеъра. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера четох мнение в тема, понякога крушките на фаровете водели до шум в радиото. Сега ще се разровя отново и ще се пробвам да намеря нещо по темата из форума, знам че съм чел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема ти е само в басакасата. По скоро провери чинчовете при бас касата. Пусни радиото на волуме 0 и размърдай чинчовете на бас касата. Извадия единият и виж дали ще остане шума, после го пробвай с другия.

Някъде са ти окъсилили чинчовете- мое мнение :)

ако помня правилно @JORDITO разбира от тези неща (надявам се да съм тагнал правилно), нека да каже мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шум може да има от много неща. Първо да провери откъде е хванал маса. Трябва да е чиста маса от купе или акумулатор. Връзките на чинчове и кабели трябва да се проверят.

По принцип, ако не се оправя може да пробва с шумов филтър от този тип.

res_88c173fb89c500c3644f8f436feff95a_ful

 

https://m.emag.bg/filtyr-protiv-smushtenija-aerzetix-za-usilvatel-i-rca-signal-c1840/pd/DY9VBSBBM/

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се появи при окъсил чинч на единия канал, беше при усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, vladkant написа:

При мен се появи при окъсил чинч на единия канал, беше при усилвателя.

И при мен също. Отностно тези филтри, щом го сложих звука се влоши чувствително при мен. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги , балгодаря за отговорите и съветите! Имам маса хвната в купето , ще я проверя и нея и чиовете! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.