Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1.8T 4x4 ARX съвет за двигател


lightybg

Recommended Posts

Здравейте приятели,

Реших да ви пиша, понеже се чувствам изгубен.

Става въпрос за моята шкода октавия 1 1.8т АRХ 4х4 стокова.
Оказа се, че в двигателя е нямало налягане на маслото и майсторът ми каза или да си търся необорудван такъв за най-добре или някаква си "Долница", защото тя била проблемна.
За съжаление, съдейки по моето проучване, тези 4х4 АRX двигатели са доста нетипични за 1.8т групата и са рядкост.

Бихте ли ме посъветвали дали не мога да взаимствам тази "Долница" от друг 1.8Т който не е ARX (AGU примерно или някой подобен).

Ако има запознати колеги, ще се радвам да обменим малко опит и да ме насочите.

Прикачвам снимка на звяра.
image.thumb.png.38e7516a35655139896d125bbf810c46.png

Благодаря предварително.
Поздрави :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долница е всичко долу, без главата. Блок с картер + цялата карантия - вал , бутала, биели , лагери...

Желателно е да е със същите букви, понеже се узаконява по-лесно ( ако искаш де). Ако блока е с 

други букви трябва да се минава технотест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторът(full throttle motorsports пловдив) каза, че блока е надран и вала е крив. Също така каза,че съм карал без най-високата пета, за да се обере луфта на вала.. щото бил заминал вече и това е направено умишлено с цел продажбата на колата.

 

Аз не разбирам много и ситуацията си е ад да търся двигатели, части и т.н. 

 

Това се констатира като се свали картера и се видя мотора отдолу.

Горната част не се знае в какво състояние е.

За това ми беше казано най-добре цял необорудван двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ARX двигателите се монтират в автомобили от същата платформа със задвижване 4х4. Т.е. може да се търси от Ауди А3. Съответстващ двигател е AUM. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен изброените може да гледа и Ауди А3, Сеат Леон и vw Bora всички 4х4 трудно ще намериш блок с вал и бутала, ако са започнали да го продават на части ,вероятно нещо ще липсва най-добре търси цял мисля ,че като железа различните кодове не се различават особено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

малко със закъснение по тази тема 

но кое те накара да стигнеш до този извод 

какво правише колата за да се стигное до тази диагноза 

симптоми........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че лампата за маслото мигаше от време на време и по едно време колата започна да прекъсва и да не работи както трябва. Все още си търся ARX двигател ? 

колата е при майстора вече, но тези се оказаха доста редки някой случайно да продава такъв читав?

Пробвахме с АГУ от Ауди А3, понеже имахме такъв в момента (на един приятел, зае ми го) но се оказа, че няма да пасне в моята кола.

Благодаря предварително.
Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.ebay.co.uk/itm/Skoda-Octavia-2000-To-2005-Elegance-4WD-1-8-150Bhp-PETROL-ENGINE-ARX-11096535/163806699168?hash=item2623a3dea0:g:pSEAAOSwQOxdSZPd Ако няма в България, винаги можеш да се договориш за цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но доставя до UK. Дребната ти подробност се решава с половин палет и цена около 100-150лв. ама кой да мисли като пише ... със сигурност не си ти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update:
Вчера взехме от София двигател необорудван 720 лева го договорихме ARX в понеделник ще се кара на майстора и да стискаме палци с нова маслена помпа и филтър да станат нещата ?
Необходимото от моя ще се сложи(*той е напълно обслужен с консумативи на не повече от 500км*) и така ? Maлко чувството е се едно ще си купувам нова кола хаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.