Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с предно ляво стъкло


cvetomir1235

Recommended Posts

Здравейте, днес тръгнах да си вдигам стъклото и започна да се чува някакво ужасно стържене. Натискайки бутончето за вдигане самото стъкло си играе нагоре надолу.. накрая успях някак си да го вдигна но не докрай... Пак си седи леко отворено.. Проблема се появи е така изведнъж ?

Моля за помощ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @cvetomir1235 - При който и да е Автомобил, при Проблем с електрическо стъкло, е много важно в секундата, в която се появи Проблема, да се спрат всякакви опити за вдигане/сваляне на стъкоото. Трябва да се свали кората на вратата и да се види причината. При "Skoda Octavia 1" най-често причината е в повреден пластмасов водач. Ако до 1-2 Секунди след повредата не се спрат изцяло опитите за вдигане/сваляне на стъклото, могат да се повредят и жилата. Ако имаш Късмет и жилата са оцеляли, се сменят само двата пластмасови водача, почиства се, смазва се и се сглобява. Двата пластмасови водача са около 15 Лева. Ако и жилата са повредени, най-добре да се отиде на специализиран сервиз. Около 100 Лева ще излезе там ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал tunungmania-не се пробвай да го движиш на горе, на долу. 

Сменях водачи миналата година мисля беше, взех от ОЛХ подсилен (понеже се предлагаха два вариянта- обикновен и подсилен), заедно със жилата. Жилата са най тегави за смяна но се справих :)

Цялата сума която платих за жила и водачи да е била 30 лева макс, цялата процедура я правих поне седмица- първи ден разглобяване, един два дена моткане докато намеря това което ми трябва и поръчам, после доставка един два дни и сглобяване един ден със страничните дейности и бирата :)

Разрови се в нета и ма обяви за тези части, успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :) Мисля че ще се наложи да мина през сервиз, защото не смея да махам сам кората, а и не разбирам особено ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vladkant написа:

Както е казал tunungmania-не се пробвай да го движиш на горе, на долу. 

Сменях водачи миналата година мисля беше, взех от ОЛХ подсилен (понеже се предлагаха два вариянта- обикновен и подсилен), заедно със жилата. Жилата са най тегави за смяна но се справих :)

Цялата сума която платих за жила и водачи да е била 30 лева макс, цялата процедура я правих поне седмица- първи ден разглобяване, един два дена моткане докато намеря това което ми трябва и поръчам, после доставка един два дни и сглобяване един ден със страничните дейности и бирата :)

Разрови се в нета и ма обяви за тези части, успех :)

Еми да може би и аз ще прибегна до варианта с ОЛХ или нещо от сорта и ще отида някъде да ми ги сменят след като се установи точно какъв е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чак толкова тегава работата,иска се внимателно разглобяване и да гледаш кое от къде сваляш.Малко умения иска когато навиваш жилото да не го сложиш обратно.Иначе ако знаеш какво правиш отнема около 2часа всичко.Правих я тая процедура есента и аз взех части от олх,всичко пасна както трябва и стъклото пее.Смазка задължително на ролката на моторчето и на ролките в ъглите на механизма.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @cvetomir1235 - Ако ще ходиш на специализиран сервиз, не взимай никаква части. Те си имат всичко :) Ето аз къде съм ходил за такъв ремонт: Натисни Точно Тук. Обаждаш се по телефона, записваш си Час и може на място да изчакаш час-два и да си тръгнеш готов. Ако си педант, си демонтирай/монтирай кората самичък, че в сервиза може да има щети..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Микрон е за 70-80лв. и 2 г. гаранция. Караш колата и след 2 ч. си готов /със записване/. Може и да занесеш свален механизъм , но цената е същата.

Зад театър София има магазин /под блока до бензиностанцията/ за разни пластмасови части, но там ремонтират само свалени механизми на по-ниски цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен се случи следното : преди седмица затварям стъклото, но понеже съм с ветробрани, винаги оставям няколко милиметра отворено. Малко след това стъклото отказа и не помръдва. Останалите бачкаха, нямах вариант сам да се справям, затова звъннах на Влади от Люлин, в 10 му оставих колата в 13 беше готова, вярно срещу 50 лева, но всичко о работеше, питах какъв е бил проблема каза прекъснати кабели, дали е така, божа работа..дано съм бил полезен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, cvetomir1235 написа:

Ами оправиха ми го днес в сервиз. Смениха стъклоповдигача и сега всичко е ок ?

В кой сервиз, за колко пари?

Ако не е тайна, може ли да споделиш :)

благодарско предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30.04.2020 г. at 10:38, vladkant написа:

В кой сервиз, за колко пари?

Ако не е тайна, може ли да споделиш :)

благодарско предварително :)

В 6 plus на хита на люлин. Платих 77 лв за стъклоповдигача и 50 лв за труда. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско за инфото :)

Това е полезна информация за някой който може да се сблъска със същият проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем реших за 40 лв. за комплект стъклоповдигач без моторчето(цена със стабилна отстъпка) . Трудът беше от мен, работата не е особено сложна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.