Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно решение!


maxrpm

Recommended Posts

Koла от Враца , не се гледа, там пътищата са им толкова разбити , че колите са много зле и не стават ... Aко не запали , дори и няма да питам как се казва , ама ти си отишъл да гледаш Форд... Какво очакваш.?!?

А, че се обадих на 2ма , защото се загубих, почти , в Банкя е факт , то от табела до табела са 3-4 км ... Аз карам карам , карам и си викам - стигнах до Бургас... :D

 

Утре съм към село Железница. Параклиса маи работи с кутии за вкъщи , после отивам до Симеоново да измия макса за снимки..

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    71

  • ID A

    23

  • Алекси Георгиев

    10

  • zloQQ

    8

Най-много писали в темата

Преди 7 часа, maxrpm написа:

... Една кола , когато я купуваш , трябва да е спретната, чиста, да има бензин в нея поне за 15лв и да не е комби. Ся вярно е че съм капризен, но взимам кола за каране, не за правене. Ако една кола е мръсна ,неугледна и е на лампа бензина, няма да я купя!

 

Саше, Супърба го взех с пълен резервоар. Продавача знаеше поне от седмица точната дата на сделката.

Този факт не го споменах в темата. Или съм забравил или не съм му отдал значение, за да го правя публично достояние.

 Аз, разбира се, оцених жеста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз моите коли винаги с пълен резервоар ги продавам. И винаги обслужени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си претенциозен към коли в ценовия ти диапазон е...леко смехотворно, честно! Очакваш за двумесечна заплата да вземеш нещо идеално ли? Ясно ти е, че са мокри сънища, нали :)

Като се видя в свободно време, ще те закарам да видиш старата ми Октавия. Турбото все още е същото, всички подменени от мен чарколя (почти всичко по окачването, смяна на всички консумативи и ангренажния комплект преди продажбата - всичко, малко над 2 бона) не е мръднало или тропнало/хлопнало, салона (за ~20 години) е, смея да кажа адски запазен с изключение на подменените долници на предните седалки - оказаха се смотани изкуственяци! Всичко по колата бачка безпроблемно и пича си я разхожда всеки уикенд из БГ. Опитали са се някакви майсторчета да подменят ненужно нафтовата помпа слагайки такава, която е била многократно по-зле, но след скандал са оправили нещата. С човека станахме приятели, пуска ми редовно снимки от обиколките с L&K-то и всеки път пише - “Ебаси яката кола ми продаде!” Сам си е почистил до блясък салона и си го подържа, оправил е и проблема с микроключето, което, признавам си, ме мързеше са свърша. За ръждата не схващам думите ти, че е колата е имала там, където Октавия по принцип няма. Личи ти, че не си в час! Всички Октавии от първите имат ръжда около лайсната за осветление на задния номер. Моята освен там, имаше минимално на единия праг зад предния калобран и едно малко местенце - от удар на веждата на предния калник. Т’ва бяха ръждивите петна! Май нещо си се объркал с моята кола тотално - сигурен съм! Не за друго, но никога не си я гледал детайлно, камо ли да си се качвал да я покараш :)

Та, както писах в началото, само да се видя в свободно време - може да идем да я видиш в момента - 2.5 години след продажбата и да сравним приказките ти с действотелноста :)

Честно казано, продадох я на не малка загуба колата - 3700, а бях налял над 50% от тази сума за да я стегна, но не съжалявам изобщо превид т’ва, че я взе човек, който я гледа 10 пъти по-добре от мен! Между другото, взе я без да я кара изобщо! Дори не искаше да седне в нея преди да ми я плати :) 

А аз май се изложих и не му напълних резервоара, но даже не съм се сетил за т’ва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, zloQQ написа:

 

Ок ,ся , вярно е че си заслужих хейта, но целта беше главно Алекси да спре да ме врънка , що не съм я купил...

 

Няма смисъл да я гледаме 2.5години по - късно, щом човека си го кефи да я кара, ако той ме попита за забележките , е друго.

Кола за "две заплати" може да се намери, просто с обикаляне и търсене , включително и "Hi, there ! .... "Bye there! ...Правил съм го и мога пак. Koи колко е дал за ремонти, не рефлектира върху цената на колата, аз отдавна спрях да ги броя, да не се ядоасвам , но това не я прави по-ценна. Аз не познавам някой , който да е продал кола на печалба, освен тея по автокъщите.. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - няма хейт. Написах нещата, каквито бяха, щото моята истина е друга

За ремонтите - споделих, че я бях стегнал от-до и до момента, човека САМО кара. Без да се занимава със сервизи и харчове. Не се ядосвам, че е на загуба, а цифрата я помня (ремонта), защото всичко си записвах. И разбра се, че не я прави по-ценна. Тя струва толкова, колкото някой е готов да плати за нея. Колкото и да искам аз - няма значение.

Предложих да я видим, за да сравним писаното от теб и реалността, дори след 2.5 години. Иначе - дори когато беше обявена на повече пари ми се обаждаха разни елементи, дето директно ми обясняваха, че цената я искат на 50% и “още днес я взимам!” Много ми беше смешно, защото директно набивах “червената слушалка” на телефона, а тея ми звънят отново и викат - “нещо прекъсна”. 
Прав си, че и за 500 лева се намира кола с обикаляне. То всъщност си зависи, кой, какво търси и зависи, кой, какво има предвид под думата “читава” :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, извинявай че те обидих и изобщо, че предизвиках този спор. Понякога не си правя сметка на изказванията, но вече е късно. Казана дума - хвърлен камък.

Изборът си е твой - решенията, също. Както вече казах - отстрани е лесно и акъл всеки може да дава.

Още един път ти се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Izolini написа:

Днес ходих във Враца

 

Що не се обади? ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - В Живота си съм ходил на оглед на около 50 Автомобила, няколко за мен, всички други за Приятели. Едно съм забелязал - хубавите екземпляри си държат високи Цени. И аз, поне за себе си, виждам логика в това.

 

До @maxrpm - Като ТЕ знам как Шофираш, на ТЕБ ТИ трябва Автомобил, който или не се чупи (това е нещо като малко бременна) или евтин за ремонт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, maxrpm написа:

Koла от Враца , не се гледа, там пътищата са им толкова разбити , че колите са много зле и не стават ...


Тук не си много прав, ама айде ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Алекси Георгиев написа:

 

Що не се обади? ?

Щото трябваше да обикалям сумати автокъщи, а бързах да се прибера преди 18:30 в София. Даже май отнесох снимка на качването между двата тунела на връщане. Там преди беше 90 заради "неравности", аз се изпуках със 120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, zloQQ написа:

А аз май се изложих и не му напълних резервоара...

 

Нищо подобно.

 

Велко, понеже стана въпрос в темата, този мой случай го представям, като куриоз. И да ми го беше дал "на резерва" изобщо нямаше да ми направи впечатление и да си разваля мнението за човека. Щях да си го приема, като напълно нормално нещо.

Забелязах, че е пълен. Погледнах уреда. Все пак, път до Пловдив ме чака....... и той ми казва - Нека. Да имаш нафта.

Знам, че това не е решаващо. Нито мен, нито продавача ще ни събори един резервоар гориво. Така решил - така направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Алекси Георгиев написа:

 

Не се извинявай , брат, вината е моя, трябваше да ти го драсна на Вайбъра, но не съобразих.

Преди 3 часа, tuningmania написа:

 

Не е така , намира се всичко, дори и като се вземе факта че аз не се пазаря. Най - забавното в един оглед е момента , как ми се хвалят че има газова , и са горди, а аз оглеждам бутилката , да видя къде са и болтовете и дали ще се развият бързо или са ръждяасли...  А относно долното , няма такова нещо , ако искаш дай твоята, да ти покажа! :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Но нямам Газова, тоест още съм под заплаха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си една Дачия Логан бензин евтина поддръжка и части,като цяло здрави https://mobile.bg/11562314094085513

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една по-стара корола неизгнила на годините на макса и си в играта. Това се чупи, но доста умерено. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти колкото искаш ! Тая Дачия няма клима а и като я взема , трябва да и махна емблемите , да не се срамувам от хората по улиците. :) Иначе изглежда много добре и е на хубави пари! Ако си взема Тойота ,ще мога да се бъзикам с приятелката на баща ми, че имам по - голям багажник от нейния, то горкия Ярис .... за 28 000лв толкова :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми , бате , ако има клима , не пише. Legit ако можех да щъкна до Русе може би щях да я взема ... 2900 е добра цена и хубавото е че не е 1.5 дизел, големи боклуци се оказаха... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вярно, явно блея... Споко, като свърши истерията, пак ще излезе нещо. ;) То и без това на тая трябваше да и търся фланец и волан от ок2 , за да става за каране...

 

Като и сложа стикерите , Юли щеше да ме бие, а някой ден , щях да се събудя с лепенка на стъклото "Спрян от движение - Skoda Club bulgaria. "

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Taте , каза че ако си взема Дачия, ще ми се смее много , и че поне ще стана приятел с всички майстори от сервизите около нас.

 

Една позната се засмя и каза, че ще измисли вицове за мен . Викам и - ти нали, допреди 3 месеца имаше Рено , да те **а!  Тя вика - Е, да , кой ти каза че Реното е Дачия , смях... :)

 

Емил , дето му избрах фабията, каза да не си купувам боклуци с 4 гуми ... :D

 

Най - добрия ми приятел , каза че не е сигурен дали "тоя боклук е достатъчно сигурен при удар" , и смята че дори и макса е по - сигурен и от по - качествени материали ... ;)

 

Приятелката на баща ми каза че румънския боклук, ще е изневяра на Шкода клуба .. :P

 

Дианa с октавията, като я попитах какво мисли за дачията , отвърна много възпитано и каза че не иска да ме обижда ... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dacia Logan 1.4 i ,MCV  2008  г , от 2016 до сега сменени накладки на спирачките , тампон на двигателя, предните носачи / защото е по- евтино като цяло ,от колкото на части заради лагерите/ и едно регулиране на клапани. 

Това са ми били проблемите  с моята Дачия.

Монтирано газова уредба .

Към 1600 лв всичко  от 1.12.2016 до днес, за около три години и половина. 

И със шкодите , които имах,  не съм дал много пари за поддръжка, вероятно имам късмет .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, maxrpm написа:

Taте , каза че ако си взема Дачия, ще ми се смее много , и че поне ще стана приятел с всички майстори от сервизите около нас.

 

Една позната се засмя и каза, че ще измисли вицове за мен . Викам и - ти нали, допреди 3 месеца имаше Рено , да те **а!  Тя вика - Е, да , кой ти каза че Реното е Дачия , смях... :)

 

Емил , дето му избрах фабията, каза да не си купувам боклуци с 4 гуми ... :D

 

Най - добрия ми приятел , каза че не е сигурен дали "тоя боклук е достатъчно сигурен при удар" , и смята че дори и макса е по - сигурен и от по - качествени материали ... ;)

 

Приятелката на баща ми каза че румънския боклук, ще е изневяра на Шкода клуба .. :P

 

Дианa с октавията, като я попитах какво мисли за дачията , отвърна много възпитано и каза че не иска да ме обижда ... :)

 

Вярвам, че всички тези изброени хора са врътнали по ПОНЕ 100К на такъв автомобил, за да имат мнението, което споделят :)

Аз мога да споделя, за приятели с компания, които смазват от каране Дачиа! Педала е “до метала” всекидневно! На 3 години ги сменят и...на ново! Никакви ремонти нямат, освен смените на консумативи. Да, нямат екстри и шукарийки. Климатик и...ел стъкла. Ама за служабна кола с разходи САМО за гориво/застраховка/консумативи за 3 години. Сигурно след 200-250К почват да се чупят, ама тея пичове не правят на 250 за 3 години и не мога да споделя. Та, дали е боклук на 4 колела, дали виси по сервизите, дали ще ти се смее някой...всеки си решава. А за т’ва дали е по-сигурна или не от фелациото - май има данни за краш тестове и може да ги видиш.

Според мен обаче - търси запазено БМВ петичка (евентуално може и 3-ка), за да я сучеш на всеки светофар при потегляне, дрифтове на Витоша да спретнеш като ръсне сняг и да се лепят пичките на джама като мухи на лай..пардон - на мед. Другия вариант го бях писал по-горе - 1.9TDI и тесни пички! И си ти!

Чакаме да се похвалиш с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.